Hoci má ešte celý život pred sebou, okúsil už svet a nafotil niekoľko kampaní. V roku 2017 si potykal s modelingom. Keď ho v agentúre videli prvýkrát, povedali mu, že model z neho zrejme nikdy nebude, no ešte v ten deň zaujal hneď tri zvučné značky a podpísal zmluvu s agentúrou. V lete po prvej kampani odletel do Ameriky a fotil aj v Kórei. Po návrate začal modeling vnímať viac ako prácu, nielen ako hobby.

Na kameru si musel zvyknúť

Matúš nie je len model, ale aj spevák. Jeho umelecké meno je Yael a už stihol vydať dva single. Hoci sa na nás odvšadiaľ valí angličtina, on na slovenčinu nedá dopustiť. Mali ste možnosť vidieť ho aj v úlohe herca v seriáli Pán profesor. I keď tvrdí, že to bola skvelá skúsenosť, s kamerou bojoval. Stále sa do nej pozeral, keďže z fotení je zvyknutý pozerať sa do objektívu. Tu sa musel naučiť pozerať sa inam. Podľa neho mu trvalo mesiac naučiť sa prirodzene hýbať a vystupovať. A ešte jedna vec: Matúš má veľké srdce. Ako tínedžer brigádoval v Stredisku evanjelickej diakonie v Bratislave, kde pomáhal seniorom. Rady od starších mu dokázali zlepšiť deň. 

Viete, že...

... napriek tomu, že dnes je z neho žiadaný model, spočiatku fotenie neznášal? V tých časoch nemal ani len profilovú fotku na sociálnej sieti.