Julia Roberts a Richard Gere sa v roku 1990 stretli pri nakrúcaní notoricky známeho filmu Pretty Woman. Julia mala vtedy len 23 rokov, kým o 18 rokov starší Richard mal vtedy 41. Keď sa film natáčal nikto netušil, že bude mať obrovský úspech a, že jedného dňa bude považovaný za kultovú klasiku! My vám prinášame zaujimavé fakty, ktoré ste o tomto filme asi nevedeli, podľa magazínu Mirror

Vivien mal hrať niekto iný

Julia Roberts vyfúkla svoju hviezdnu úlohu inej veľmi známej herečke. Prostitútku Vivien totiž mala hrať hviezda Modrej lagúny Brooke Shields (50). Režisér si však presadil svoje a rozhodol sa, že Vivien stvárni práve Julia. 

Richard úlohu najskôr nechcel

Charizmatický Richard najskôr úlohu vo filme výrazne odmietol. Presvedčila ho až samotná Julia, ktorá mu postrčila papierik, kde napísala - prosím vezmi tú úlohu. A to bolo práve to, čo Richarda obmäkčilo. 

Koniec mal byť úplne iný 

Producenti pôvodne chceli vychádzať z prvej verzie scenára a viac kopírovať skutočný život. Vivian by sa na konci filmu po rozchode s biznismenom Edwardom Lewisom v podaní Richarda Gera predávkovala drogami. Lenže namiesto toho sme boli svedkami, ako Edward, ktorý neznáša výšky vylezie po požiarnom rebríku za Vivian a požiada ju o ruku.

Julia Roberts by s potetovanými rukami vo filme Pretty woman pôsobila naozaj drsne.
Zdroj: Instagram/IndianGiver