Kanaďanka Megan Follows mala len 17 rokov, keď si ju spomedzi 3000 dievčat vybrali do úlohy ryšavej siroty zo slávneho dievčenského románu Anna zo Zeleného domu. Napriek tomu, že sa uchádzala o úlohu 13-ročnej hrdinky a nemala ryšavé vlasy ani zelené oči ako knižná Anna, film mal veľký úspech a Megan v rokoch 1986 a 1988 získala cenu Gemini Award za Najlepší ženský herecký výkon.

 

Príbeh o roztomilej sirote z kanadského Ostrova princa Eduarda sa dočkal troch pokračovaní: Anna zo Zeleného domu (1985), Anna z Avonlea (1987) a posledná časť sa nakrútila po dlhšom časovom odstupe v roku 2000.

Od začiatku medzi nimi fungovala silná chémia.
Od začiatku medzi nimi fungovala silná chémia.
Zdroj: Youtube

Osudová láska Anny a Gilberta

Gilberta stvárnil nezabudnuteľný Jonathan Crombie († 48). Práve on bol prvou láskou mnohých dievčat, ktoré milovali príbehy o Anne zo Zeleného domu. Kanadský herec v roku 2015 nečakane zomrel na krvácanie do mozgu, mal vtedy len 48 rokov.

Správa o jeho smrti zasiahla aj zronenú Megan. "Bol veľmi zábavný, mal skvelý zmysel pre humor. Niekedy sme sa tak smiali, až nám tiekli slzy. Jeho hravosť a veselosť ho robili ešte zábavnejším," povedala Megan, ktorá svojho kolegu prezývala "zlatíčko".

Zaľúbil by sa Gilbert, keby ju stretol dnes? Pozrite sa, ako vyzerá Anna zo Zeleného domu po 35 rokoch! >>>

Anna snívala o šatách s nazberanými rukávmi. Milovaný Matej jej túžbu splnil.
Anna snívala o šatách s nazberanými rukávmi. Milovaný Matej jej túžbu splnil.
Zdroj: Youtube