Krajšiu poctu si Kate (40) a William (40) ani nemohli priať. Kráľ Charles III. (73) potvrdil zmenu v úlohe dediča princa Williama a jeho manželky vo svojom prvom prejave k národu v piatok večer. „Dnes som hrdý na to, že som mohol stvoriť princa z Walesu. S Kate po boku budú náš nový princ a princezná z Walesu," uviedol kráľ vo svojom prejave. William a Kate tak zdedili titul, ktorý používala aj Williamova zosnulá mama Diana (36). Z niekdajšej vojvodkyne Kate z Cambridgea sa tak stala nová princezná z Walesu. Jej cesta po boku Williama však bola spočiatku skôr nočnou morou než šťastím, píše Pluska.

Princezná z Walesu Kate je už roky etablovanou členkou britskej kráľovskej rodiny, ale nie vždy bola presvedčená, že k nej patrí. Najhoršie časy totiž Kate zažila práve v začiatkoch. Napriek tomu, že vďaka svojmu usporiadanému životu a prijatiu postavenia v kráľovskej rodine sa zo stránok bulvárnych plátkov postupne vytratili všetky nepekné správy, jej začiatky po boku princa Williama boli nočnou morou.

FOTO mladučkej Kate nájdete v galérii.

Princezná Kate to vo svojich začiatkoch rozhodne nemala ľahké. Po tom, ako sa s Williamom rozhodli, že verejne priznajú svoj vzťah, začalo sa v jej živote hotové peklo. Kate a William sa spoznali ešte na vysokej škole a časom ich priateľstvo prerástlo v lásku. Svoj čerstvý vzťah sa však snažili pred verejnosťou tajiť. Trval na tom hlavne William, ktorý sa bál, že Kate bude novinármi prenasledovaná rovnako, ako bola jeho mama Diana. Jeho obavy sa po zverejnení naplnili a stránky bulvárnych plátkov čoskoro zaplnili fotografie nepripravenej Kate.

Terčom novinárov sa stala aj po rozchode s princom Williamom. Z čakajúcej Kate bola razom stará a smutná dievka.
Zdroj: US Weekley

Na titulných stránkach sa objavovali jej fotografie z nočných klubov, detailné zábery, ako nesprávne vystupuje z auta, pričom sa fotografom podarilo zaznamenať neustále útoky v súvislosti s dlhým čakaním na žiadosť o ruku. Vtedy si Kate vyslúžila prezývku "Čakajúca Kate". Každý bulvárny plátok rozoberal jej vzťah s Williamom a v podstate ju označoval za starú dievku. Situácia vyústila až do ich rozchodu, keď dal William prednosť službe v armáde. Ani po ich rozchode však Kate nemala pokoj.

Na obálkach bulvárnych plátkov sa pre zmenu začali objavovať jej zronené fotografie. Paparacovia ju sledovali na každom kroku, stáli pred jej bytom aj rodným domom. Každý sa snažil uloviť fotografiu odkopnutej Kate.

FOTO mladučkej Kate nájdete v galérii.

A keďže nebola členkou kráľovskej rodiny, nemohla jej kráľovná poskytnúť ochranu platenú daňovníkmi. Šialenstvo neutíchlo ani po obnovení ich vzťahu, no v tom čase sa už Kate tak ľahko nedala a v súvislosti so žiadosťou o ruku prijala aj svoje postavenie v kráľovskej rodine a snažila sa čo najlepšie dodržiavať protokol.

Článok pokračuje na ďalšej strane >>>