Svetová Miss World z roku 2000 a spevák známy z kapely Jonas Brothers sa vzali po 7 mesiacoch v Indii v roku 2018. Svadba trvala niekoľko dní. Áno si povedali počas pompézneho ceremoniálu v luxusnom päťhviezdičkovom paláci. A keď novinári začali hovoriť o kríze v ich vzťahu až rozchode, dvojica prišla s tým, že predstavila svetu svoju dcérku. Ich prvorodenú dcérku im priviedla na svet náhradná matka v sobotu 15. januára 2022.

Aký mali dôvod? Neplodnosť to nebola

Nejaký blízky zdroj páru povedal pre Daily Mail, že ich rozhodnutie nechať si dieťatko vynosiť náhradnou matkou nebolo motivované neplodnosťou, ale skôr zaneprázdnenosťou. Herečka totiž je pracovne tak vyťažená, rovnako ako jej mladší partner, že si nevedeli nájsť čas, aby boli dostatočne často fyzicky spolu počas jej ovulácie. Preto si nakoniec nechali dieťatko vynosiť takto. Dnes sa tešia z dcérky menom Malti Marie, ktorá musela prvé dni stráviť v inkubátore, ale dnes je z nej krásna ročná slečna.

Jej fotografie nájdete v GALÉRII!

Diskutujeme: Čo hovoríte vy na náhradné materstvo?

ÁNO: „Ak obe strany súhlasia, tak prečo nie?“

Vladka (41), úradníčka

Vladka si myslí, že je to vec dohody.
Zdroj: Shutterstock

Je veľmi ťažké súdiť druhých, ktorí sa rozhodnú pre taký krok. Ak partneri nemôžu mať deti prirodzenou cestou a zákony tej krajiny dovoľujú náhradné materstvo, tak prečo nie? Je to predsa ich dieťa, aj keď ho vynosila iná matka. Má ich gény, podobá sa na nich, vnímajú ho, že je ich. Predpokladám, že aj tá náhradná matka vníma, že to nie je jej dieťa, ak mala do maternice vložené cudzie oplodnené vajíčko. Je to divné, ale ak sa obe strany dohodnú a dobrovoľne súhlasia, tak prečo nie? Skôr vidím problém, kto si dáva vynosiť dieťa, či je to len z roztopaše, že si nechcú pokaziť postavu, alebo z pohodlnosti, že celé tehotenstvo a pôrod pretrpí niekto za nich, alebo je tam naozaj problém s otehotnením. To by bolo pre mňa určujúce, či áno, alebo nie.

NIE: „Čudujem sa náhradným matkám, ktoré toto absolvujú“

Alena (52), mzdová účtovníčka

Alena si myslí, že je tam príliš veľa rizík, aby to bolo správne.
Zdroj: Shutterstock

Pre mňa je a bude matka iba tá žena, ktorá dieťa vynosí a porodí. Neviem si ani predstaviť, že by som deväť mesiacov mala spojenie s bábom v brušku, ten zázrak priviedla na svet a okamžite by mi ho vzali a dali iným rodičom. Nečudujem sa párom, ktoré náhradné matky využívajú. Je to logické, ak sa im nedarí vynosiť dieťa prirodzenou cestou či pre vysoký vek, alebo inú orientáciu, ale čudujem sa tým náhradným matkám, ktoré všetko toto absolvujú. A prečo? Pre peniaze. Je to obchod. Možno sa nečudujem ani tým chudobným Indkám, ktoré to robia pre peniaze, ale neverím ani slovo americkým matkám, ktoré tvrdia, že tým chcú pomôcť iným ženám byť matkami. Príliš vysoká cena za dobrý pocit, nehovoriac, čo to robí so psychikou dieťaťa, ktoré deväť mesiacov počúvalo hlas matky a potom ho dostane do rúk celkom iný žena. Mám s tým problém a som rada, že u nás to legislatíva nedovoľuje.

Fotografie malej dcérky Priyanky a Nicka nájdete v galérii!