Prešovčanka Katarína Knechtová je na hudobnej scéne poriadne dlho. Začínala ako vokalistka v IMT Smile a ako 16-ročná vstúpila do skupiny Peha. Po 11 rokoch sa rozhodla pre sólovú kariéru a to sa jej teraz vyplatilo. A to v celosvetovom formáte. Dotiahla to až na Times Square do New Yorku medzi svetové hviezdy.

Spomedzi československých umelcov ju vybrali do celosvetovej kampane Spotify Equal.„Táto kampaň je postavená na zrovnoprávnení a podpore žien v hudobnom priemysle. Veľmi ma to prekvapilo, potešilo a som veľmi rada, že to môžem byť spomedzi toľkých umelkýň práve ja,“ potešila sa Katarína, že ju vybrali. A vďaka tomu sa jej fotografia objavila na ikonickom námestí vo veľkom jablku a tiež sa stala titulnou fotkou česko-slovenského playlistu Spotify Equal, pričom jej pieseň Verím zaradili do medzinárodných playlistov. „Som neskutočne hrdá, je to radosť a prestížna záležitosť. Som veľmi rada, že môžem chvíľu "visieť" na takomto ikonickom mieste. Veď povedzme si úprimne, koľkým ľuďom sa to za život podarí? V konečnom dôsledku to pre moju kariéru samozrejme nebude znamenať nič veľké, ale je to také povzbudenie do ďalšej práce. A takisto dôkaz, že s mojou manažérkou robíme veci dobre,“ má radosť sympatická speváčka.

Pre Katku je fotka na Times Square prestížna príležitosť.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CTbzUp6Noht/

Rovnakej pocte sa dostalo v lete aj mladej a úspešnej interprétke, ktorú počúvajú najmä mladí, Sime. Tak ako Katka teraz, aj ona sa na ľudí na Times Square usmievala z obrazovky. Katka sa teší z tejto príležitosti aj preto, že spomínaná kampaň sa snaží poukazovať na rovnoprávnosť mužov a žien v hudobnom biznise. „Musíme byť k sebe úprimní, stále je to tak, že my ženy ťaháme za kratší koniec. Je to vidieť napríklad na festivalových line-upoch, kde je zastúpenie žien vo veľkom nepomere. Mnohokrát som jediná ženská interpretka aj v rámci dvojdňových festivalov. Bolo by som rada, keby sa to zmenilo,“ vyjadrila sa Katka.

Katarína Knechtová sa na ľudí pozerá z obrovskej obrazovky na Times Square.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CI05zL8FFe_/

Záber z Times Square v New Yorku nájdete v galérii.