Kedysi ju hanobili ako rozvracačku manželstiev - v neposlednom rade aj Diana, princezná z Walesu. Teraz kráľovná Camilla (75), ako ju budú korunovať, zaujme miesto po boku kráľa Karola III. (73) pri jeho korunovácii, píše Život.

Princezná Diana
Zdroj: Getty Images

"Úprimným želaním" kráľovnej Alžbety II. (†96) bolo, ako zdôraznila v posolstve zverejnenom v predvečer svojho 70. dňa nástupu na trón vo februári tohto roku, aby sa Charlesova manželka pri jeho nástupe na trón volala kráľovná manželka. Ide o rovnaký titul, aký bol priznaný Alžbete, manželke kráľa Juraja VI., ktorá po smrti panovníka dostala titul kráľovná matka.

Princ Charles na archívnej snímke z roku 1968
Zdroj: TASR

"Keď sa môj syn Charles stane kráľom, viem, že jemu a jeho manželke Camille poskytnete rovnakú podporu, akú ste poskytli mne, a je mojím úprimným želaním, aby Camilla, keď príde ten čas, bola známa ako kráľovná manželka, pretože bude pokračovať vo svojej vernej službe," napísala kráľovná.

Viac FOTO zo života kráľovskej rodiny nájdete v galérii.

Kráľovná si priala, aby Camilla bola titulovaná ako kráľovná manželka.
Zdroj: Getty Images

Podľa The Guardian Charles si už dlho želal, aby Camilla prijala titul kráľovnej a bola takto korunovaná. Ale to, že bude známa ako kráľovná Camilla, bolo možné len vďaka mimoriadnej zmene verejnej mienky.

Diana a Camilla
Zdroj: PA Images

Camilla, ktorú Diana v súkromí údajne označila za "rotvajlera", sa zdala byť odsúdená na nesúhlas britskej verejnosti po bombastickom rozhovore s Martinom Bashirom z BBC v roku 1995, v ktorom sa princezná z Walesu v narážke na ich dlhoročný milostný vzťah posťažovala, že "v tomto manželstve sme boli traja".´

Článok pokračuje na ďalšej strane. >>>