Mysteriózny seriál Akty X nenaháňal v rokoch 1993 - 2002 strach len Američanom, ktorí verili na rôznych mimozemšťanov, ale vysielal sa aj u nás. Ako píše Plus Jeden Deň, dvojicu agentov FBI v podaní Gillian Andersonovej (54) a Davida Duchovneho (62) ihneď katapultoval na výslnie. Tí si užívali nielen slávu, ale aj striedanie sexuálnych partnerov a búrlivý život.

David Duchovny alias Fox Mulder

Nielenže sa z neho stal obľúbenec žien v časoch najväčšieho úspechu seriálu, ale v roku 2008 sa vychýrený sukničkár priznal, že je závislý od sexu! Pre svoju posadnutosť sa dokonca aj liečil. „Dobrovoľne som nastúpil do zariadenia, aby som sa liečil zo závislosti od sexu,“ priznal.

Zdroj: KEVORK DJANSEZIAN

Všetko sa to však začalo už v detstve, keď bol taký zamilovaný do svojej učiteľky, že si vymýšľal rôzne zámienky, len aby sa ho musela dotknúť. „Napríklad som stále divoko utekal po triede, len aby ma musela chytiť.“ V roku 2014 sa rozviedol so svojou manželkou Téou Leoni, spolu vychovávajú dve deti.

Zdroj: Dia Dipasupil

Gillian Anderson alias Dana Scullyová

Gillian Anderson sa zapísala do povedomia divákov ako ryšavá Scullyová. Za túto seriálovú úlohu agentky, ktorá sa venuje skúmaniu paranormálnych javov, získala cenu Emmy a Zlatý glóbus.

Zdroj: Twitter/@ariannamoods

Herečka verejne priznala, že pri hraní zvlášť na divadelnom pódiu, trpí trémou. "Mám často úzkostné stavy a mám sklony k záchvatom paniky," hovorí herečka. Gillian a otvorene rozpráva o svojom duševnom zdraví a tvrdí, že sa lieči od svojich 14 rokov. "Boli časy," povedala pre britské noviny The Guardian, "keď to bolo naozaj zlé. V mojom živote boli obdobia, keď som nechcela vyjsť z domu."

Zdroj: Gareth Cattermole

„Keď som bola na strednej škole, mala som dlhodobý vzťah so ženou, no bola to skôr výnimka ako pravidlo,“ priznala. V láske toľko šťastia nemala, má za sebou dve stroskotané manželstvá a vychováva svoje tri deti.

Robert Patrick alias John Doggett

Robert (63) hral špeciálneho agenta Johna Doggerta, ktorý sa k seriálu pripojil v roku 2000. Zahral si aj vo filme Terminátor 2, ale priznal, že nerád pozerá svoje vlastné filmy. Napriek pribúdajúcim rokom vyzerá stále dobre a ani z charizmy mu neubudlo.

Zdroj: Twitter/@jas_kerry2