Bol vychovaný nevlastným otcom a nemal ľahké detstvo, možno práve to ho formovalo, že sa nakoniec stal slávnym reperom. Vlastne prvým bielym reperom, ktorý sa preslávil vo svete. V 90. rokoch sme ho vďaka hitu Ice Ice baby mali vyveseného na plagátoch v detských izbách. Nasledoval film Studený ako ľad (Cool as Ice), ktorý ho ešte viac preslávil. Zahral si aj v iných filmoch napríklad Korytnačky Ninja II.

Film Cool as Ice (Studený ako ľad) zabodoval hlavne u ženského publika.
Zdroj: MoviestillsDB

Jeho album Extreme však patríl medzi najrýchlejšie predávané hip-hopové albumy všetkých čias. Počas najväčšej slávy randil aj s Madonnou, ale nevyšlo to. Nakoniec sa oženil s Laurou Giarittou, s ktorou má dve dcéry. Obe sú už dnes dospelé.

Na premiére filmu "Cool as Ice", v ktorom hral hlavnú úlohu. Bol na vrchole slávy.
Zdroj: Ron Galella, gettyimages

Vanilla Ice upadal, drogoval, nevedel slávu udržať ani zopakovať. Rovnako ani manželstvo neudržal a rozviedol sa. Manželstvo bolo dlhodobo nefunkčné, ale na verejnosti hrali pár, zúčastňovali sa spoločne rôznych podujatí a chodili na dovolenky. Pravda bola, že posledných 5 rokov pred rozvodom, už žili oddelene. Ich vzťah si prešiel rôznymi turbulenciami. Manželka na neho trikrát zavolala políciu za údajne domáce násilie, on ju zase obvinil z psychickej poruchy a nevery.

S manželkou Laurou Van Winkle neboli šťastní. Ale ukazovali sa spolu na verejnosti často.
Zdroj: Ethan Miller, gettyimages

Keď sa mu v hudbe nedarilo, nechal to tak, vrátil sa k svojmu pôvodnému menu Robert Van Winkle a začal kariéru v televíznom priemysle. Napríklad moderoval rôzne projekty aj vlastné a darilo sa mu. Vďaka tomu získal sebavedomie a po rokoch sa vrátil aj k hudbe. Comeback to síce nebol, ale aspoň dal o sebe vedieť.

Nový vzťah, ďalšia dcéra

Fotografie rozkošnej dcérky aj jeho novej lásky nájdete v GALÉRII!

Hoci na celom Instagrame figuruje jeho nová láska, identita nebola odhalená. A Vanilla Ice si ju riadne stráži. V roku 2018 sa mu narodila tretia dcérka Priscilla, ktorá má dnes 4 roky. Na Instagrame jej venuje videá aj rôzne posty, kde sa vyznáva, že mať malé dieťa je úžasné, človek sa môže znovu stať dieťaťom, blázniť sa, ísť do Disneylandu či na zmrzlinu. Každopádne vidno, že svoju dcérku miluje a venuje jej čas rovnako ako svojej láske. Žeby mu to konečne vyšlo?

Fotografie dcérky a novej lásky nájdete v GALERII!