V roku 1988 sa vo Veľkej Británii zrodila myšlienka založiť goticko-popovú skupinu Shakespears Sister. Pôvodne to mal byť projekt írskej speváčky predtým známej z Bananarama. Siobhan Fahey - to je tá s dlhšími vlasmi - má 10. septembra 64 rokov a stále spieva! V GALÉRII si pozrite jej aktuálne foto.

Takto vyzeralo duo v časoch najväčšej slávy. Írska speváčka a gitaristka Siobhan Fahey (vpravo) a jej americká kolegyňa Marcella Detroit (vľavo).
Zdroj: Youtube

No neskôr sa k nej pridala americká umelkyňa Marcella Detroit a aj vďaka nej bolo excentrické duo veľmi úspešné! Hneď debutovým albumom Sacred Hear žali v Anglicku úspech. Päť rokov nás zabávali svojou hudbou a koncertami. Ale najznámejšie hity boli Stay a Hallo!

Dlhovláska Siobhan Fahey aj blondína

Dlhovláska Siobhan mala ten krásny hlboký hlas, alebo inak povedané ľahký kontraalt a my sme mali zimomriavky, keď spustila... Keď sa duo postupne rozpadlo a sláva odišla, Siobhan fungovala samostatne, prípadne hosťovala v rôznych hudobných partnerstvách. V roku 2009 sa Fahey rozhodla vzkriesiť meno Shakespears Sister a vydala nový album. Pod názvom Songs from the Red Room zhrunula rôzne single, ktoré v posledných rokoch vydala pod vlastným menom. A len nedávno v roku 2019 sa Fahey opäť zišla s Marcellou Detroit z kapely Shakespears sister a zahrali si spolu koncert.

Tmavovláska prebehla na blond. Siobhan Fahey sa vydala za speváka Dave Stewarta z kapely Eurythmics v roku 1987, ale rozviedli sa v roku 1996. Toto je ich svadovná foto. Majú spolu dvoch synov.
Zdroj: Pool AVENTURIER/REGLAIN/getty images

Chlapčenská Marcella Detroit má 70 rokov

Tá, čo vo dvojici vyzerala ako chlapec, ale hlas mala neuveriteľne vysoký a zvučný, oslávila v júni neuveriteľných 70 rokov! Tej by ste vek veru nehádali! Pozrite sa v galérii, ale speváčka vyzerá super aj dnes!

V roku 1977 napísala hit pre Erica Claptona Lay Down Sally a vydala svoj debutový album Marcella v roku 1982. K Shakespears Sister sa pripojila v roku 1988. Obe boli výrazné spevácke aj skladateľské osobnosti, a tak nezhody na seba nenechali dlho čakať. Aj keď sa na nedostatok záujmu, slávy a peňazí nemohli sťažovať, Fahey neustále hľadala chyby a chcela do skladieb pretlačiť viac vlastnej tvorby a skladateľských ambícií.

Rozdielne pohľady na smerovanie kapely ich nakoniec definitívne rozdelili. Marcella po odchode zo Shakespears Sister v roku 1993 začala svoju vlastnú sólovú kariéru. Marcella sa vydala za hudobníka Lancea Astona. Majú syna Maxwella, ktorý sa narodil v roku 1991.

V galérii si pozrite ako vyzerajú DNES na koncertoch a v SÚKROMÍ!