Obľúbený slovenský herec a hudobník Daniel Heriban zomrel 24. mája 2023 vo veku 43 rokov vo svojom dome vo Svätom Jure. Jeho náhly odchod zasiahol celé Slovensko a z jeho smrti sa jeho kolegovia a kamaráti nevedia spamätať. Obrovskú bolesť prežíva aj jeho ,,Zlatyk" Petra Polnišová. Tá až deň po jeho úmrtí nabrala silu, aby mu poslala odkaz do neba, píše Plus JEDEN DEŇ.

Dano Heriban bol súčasťou Hornej Dolnej od úplného začiatku. Jeho láskou bola Erika, ktorú famózne stvárňovala Petra Polnišová. V seriáli mal však aj dve ďalšie lásky. Kozu Belu a milovanú červenú Rapidečku. Ďuro a jeho „Rapidečka“ sa od prvého okamihu, keď sa objavili na obrazovke, stali neoddeliteľnou súčasťou televízneho folklóru. Rovnako jeho outfity a večné doťahovanie s nádejnou nevestou Erinou, ktorú volal ,,zlatyk". Tú jeho náhly odchod mimoriadne zasiahol. Slová do neba mu venovala až deň po smrti, keď na to konečne nabrala silu.

Takto si ho budeme navždy pamätať. Ďura Brmbalíka milovali všetci. Nielen jeho Erika.
Zdroj: TV Markíza

"Takto si ťa budem pamätať, môj milý. Žiadne slová Ťa nenahradia, Brmbi. Ostáva prázdno. Boli sme si vzácni a blízki. Ďakujem za deň , keď som ťa spoznala. Tvoj smiech, ľudskosť a talent. Nechápem. Neviem si predstaviť, že už mi nezavoláš a nepovieš mi Petruška. Odpočívaj v pokoji, môj "zlatyk"," napísala Petra na Instagrame. "Modlím sa za Kamilku a za tvoju rodinu, aby mali silu zvládnuť túto bolesť," dodala a priložila spoločnú fotku so svojím drahým kamarátom Danom.

FOTKU, KTORÚ PETRA ZVEREJNILA, NÁJDETE V GALÉRII >>