Plácido Domingo, teraz 81-ročný, bol obvinený zo sexuálneho obťažovania a nevhodného správania najmenej 20 žien. Väčšina z nich si priala zachovať anonymitu, pretože sa báli Domingovej veľkej moci v opernom svete a nechceli sa s ním verejne konfrontovať. Niektoré ženy tvrdia, že boli násilne pobozkané alebo sa ich dotýkal na nevhodných miestach, či hladkal ich a niektoré tvrdia, že zo strachu o svoju kariéru s ním mali aj sex.

Výťah radšej NIE

Mladá španielska herečka napriek tejto rade o výťahu, sa neubránila a sexuálne ju napadol. Povedala to v januári tohto roku pre španielskú televíznu stanicu La Sexta. Pri jednej príležitosti, ako si spomína, ju Domingo násilne pobozkal na ústa.

Príliš veľká moc?

Väčšina z jeho údajných obetí trvala na anonymite a tvrdila, že Domingo má vo svete opery príliš veľkú moc na to, aby ho mohli otvorene napadnúť. Zdá sa, že tento strach je oprávnený. Štyri roky po tom, čo sa prvýkrát objavili tvrdenia, že je známym sexuálnym predátorom, sa zdá, že Domingo je mužom, ktorého sa hnutie #MeToo nemôže dotknúť.

Spevák sa k pochybeniu nepriznal, ale ospravedlnil sa. Napriek dvom oficiálnym vyšetrovaniam, ktoré dospeli k záveru, že sa skutočne správal nevhodne, je pre mnohých milovníkov opery zjavne príliš veľkou legendou, aby zrušili jeho koncerty či spolupráce. Spevák totiž stále dokáže zaplniť arény a stále vystupuje pre nadšené publikum.

Podrobnosti o obťažovaní čítajte na 2. strane!