Udalosť storočia: Pohreb kráľovnej Alžbety II. sa koná dnes, medzi pozvanými je aj americký prezident Joe Biden so svojou manželkou, či naša slovenská prezidentka Zuzana Čaputová s partnerom Jurajom Rizmanom. Na zozname pozvaných sú svetoví lídri, niektorí pozvanie prijali a zúčastnia sa dnešného smutného dňa, niektorí sa nezúčastnia. Sú avšak aj také osobnosti, ktoré boli zo zoznamu prísne vyškrtnuté.

Pozvánky boli rozoslané mnohým známym politickým osobnostiam, samozrejme aj priateľom, rodine a aj služobníctvu. Celá britská kráľovská rodina sa zúčastní, vrátane aj exmanželiek, napríklad na pohrebe sa objaví aj Sarah Ferguson, exmanželka princa Andrewa. Medzi pozvanými je aj brat princezny Diany. Služobníctvo je taktiež pozvané, napríklad Lady Susan Hussey, ktorá pracovala pre kráľovnú už od roku 1960.

Pozvanie prijal aj belgický kráľ, či španielsky kráľ. Očakávajú sa aj kráľovskí vodcovia z Qataru, Luxemburska, Malajzie, Maroka, Monaka, Ománu a Tongy. Kto pozvaný nebol?

KTO POZVANÝ NA POHREB KRÁĽOVNEJ ALŽBETY II. NEBOL? TIETO OSOBNOSTI BOLI ZO ZOZNAMU PRÍSNE VYŠKRTNUTÉ! ZOZNAM NÁJDETE V GALÉRII TU