Nebohá britská panovníčka bola známa aj svojím pestrofarebným šatníkom. Alžbeta II. bola často stredobodom pozornosti, nielen vďaka farebnému oblečeniu, aj na svadbách svojich príbuzných. Jedna obľúbená farba kráľovnej sa však stala prekliatou pre novomanželov, píše Pluska.

Kráľovná Alžbeta počas svojho panovania našla svoj dokonalý módny vzorec. Jasné farby nosila z dvoch dôvodov, pretože sa jej páčia a pretože znamenajú, že ju možno vždy vidieť v dave. V dokumentárnom filme na oslavu kráľovniných 90. narodenín Sophie, grófka z Wessexu, povedala, že kráľovná musí vyniknúť pre ľudí, aby si každý mohol povedať "Videl som kráľovnú."

Viac FOTO nájdete v galérii.

Podľa svojho vkusu sa panovníčka obliekala aj na svadby kráľovskej rodiny. Niekoľkokrát ju mohla verejnosť vidieť v žltej, či v ružovej farbe, ale najčastejšie si kráľovná obliekala modrú. Toto však nie vždy dopadlo dobre pre novomanželov. Verejnosť začala špekulovať o prekliati kráľovnej, keďže vo väčšinu prípadov, keď si panovníčka obliekla na svadbu modrú, pár sa napokon rozviedol.

Kráľovná Alžbeta II. si na svadbu svojej sestry princeznej Margaret s lordom Snowdonom v roku 1960 obliekla svetlomodré šaty.
Zdroj: Twitter/ @MemoriesHistory

Ak si teda kráľovná obliekla akýkoľvek odtieň modrej, vzťah bol odsúdený na zánik. Po smrti panovníčky sa objavili mnohé klebety a povery, táto je však podložená viacerými konkrétnymi prípadmi. Na svadbu svojej sestry princeznej Margaret s lordom Snowdonom v roku 1960 mala kráľovná oblečené svetlé tyrkysové šaty s opaskom z hodvábu a čipky so zodpovedajúcim bolerkom a klobúkom. Toto je prvý známy prípad, keď si obliekla modrú na rodinnú svadbu. V roku 1978, po takmer 20 rokoch manželstva, Margaret a Snowdon ohlásili rozvod. 

Manželstvo sa spočiatku zdalo šťastné, ale netrvalo dlho a ich svet sa začal rozpadať. Snowdon však nechcel mať s kráľovským životom veľa spoločného. To Margaret aktívne rozladilo. Problémy manželov mali viesť k mnohým aféram z oboch strán a napokon až k rozpadu manželstva.

Podobný scenár sa stal aj na ďalšej svadbe kráľovskej rodiny. Viac sa dočítate na ďalšej strane.