Určite si ešte pamätáte na prvú česko-slovenskú Superstar. Vtedy vyhral Martin Chodúr, no aj mnohí nevíťazi to vo svojej speváckej kariére dotiahli slušne ďaleko. Napríklad Ben Christovao, Monika Bagárová či jej dobrý kamarát Jan Bendig. A práve posledný menovaný si v minlosti prešiel náročným detstvom. Pochádza z piatich súrodencov a jeho rodina trpela nedostatkom peňazí. Neraz sa stalo, že nemali ani čo jesť. A tak sa so súrodencami uchýlili aj ku krádeži.

Bendig sa zviditeľnil vďaka speváckej súťaži SuperStar.
Zdroj: Matej Kalina

„Otec odišiel pracovať do Anglicka. My sme chodili tajne do supermarketu kradnúť mäso, cestoviny, zemiaky, aby sme mali čo jesť. Boli aj 3 dni, čo sme nemali ani korunu. Keď sme prišli domov s „nákupom“ zo supermarketu, tak sa nás mama opýtala odkiaľ to máme. Odpovedali sme, že to posiela babička. Teraz sa za to strašne hanbím, ale vtedy som bol rád, že mame sa rozsvietili oči, že môže  variť. Vonku som zabudol na to, čo je doma,“ hovoril o svojom detstve spevák so slzami v očiach.

Mladý Čech neskôr vyšiel von aj s tým, že je homosexuál. Ani vtedy to nemal v živote ľahké, pretože mnoho ľudí v dnešnej spoločnosti jedincov orientovaných na to isté pohlavie jednoducho neakceptuje. Myslia si, že je to choré a mali by sa liečiť. O to, čím si prešiel sa priznal fanúšikom na Instagrame, ale aj v rozhovore pre českú televíziu. 

Momentálne je síce Jan úspešný a vedie spokojný život so svojím snúbencom Lukášom. Pred piatimi rokmi to však nebolo s Bendigom také ružové. Dokonca pomýšľal na to, že spácha samovraždu. Takmer sa mu to podarilo. „Bolo to tak, že som mal ťažko na hrudi, nemohol som dýchať, mal som studený pot, brnenie rúk. Nevedel som, čo to je a bolo to vždy pri živom vysielaní, kým ma zavolali na pódium,” prezradil Jan v rozhovore. „Bolo to už v takej miere, že som stál pred oknom a hovoril som si, že to nezvládam a chcel som si sadnúť na okno a vyskočiť.“ Napokon sa však dostal do rúk lekárov a tí zistili, aká diagnóza ho trápi.

Prečo mal Jan takéto pocity úzkosti, sa dovziete v našej galérii.