Obrúčku jej na prst navliekol až po dlhých rokoch randenia. Kráľ antuky, ktorý sa narodil na Malorke, začal hrať tenis ako štvorročný. Jeho prvým trénerom bol strýko Toni Nadal, ktorý si hneď všimol Rafaelov potenciál. Netrvalo dlho a Rafa začal triumfovať na zápasoch. Svoj prvý veľký zápas série ATP vyhral v roku 2002 ako pätnásťročný a odvtedy jeho meno pozná celý svet. Štýl má svojský, podobne ako rituály pred a počas zápasu, na ktoré nedá dopustiť.

Svadobné zvony

Od roku 2005 tvorí Nadal pár s Mariou Franciscou Perelló. Po štrnásťročnom vzťahu sa Maria v januári dočkala zásnubného prsteňa, a hoci sa predpokladalo, že si počká aj na svadbu, opak bol pravdou. Devätnásťnásobný grandslamový šampión sa oženil pred pár dňami v pevnosti na severe Malorky, odkiaľ pochádza. Medzi približne 350 svadobnými hosťami bol aj niekdajší španielsky kráľ Juan Carlos I. s manželkou Žofiou. Rafa o sebe nedávno povedal, že je ateista a okrem tenisu miluje golf a poker.

Okrem tenisu má rád golf a poker.
Okrem tenisu má rád golf a poker.
Zdroj: Getty Images

Viete, že ...

...Rafa si v roku 2009 zahral vo videoklipe speváčky Shakiry  s názvom Gypsy? Podľa vlastných slov si natáčanie užil a hviezda  na neho urobila príjemný dojem.