Pred mesiacom pochoval milovanú mamičku Elišku († 83). Mesiac predtým aj nevlastnú matku, partnerku svojho otca Vladimíra Müllera († 60). S otcom pritom nemal vôbec idylický vzťah. Od puberty, kedy sa jeho rodičia rozviedli, si k sebe nedokázali nájsť cestu. Napriek tomu mu otec pred smrťou odkázal svoj majetok.

Od chvíle, kedy sa jeho rodičia rozviedli a Richard práve nastúpil na vysokoškolské štúdium sa už nikdy nevideli. Stratili o seba záujem a viackrát sa svoj vzťah nepokúsili napraviť. Legenda slovenského filmu Vladimír Müller zomrel v roku 1996. A aj napriek dávno pochovanému vzťahu so synom sa mu rozhodol odkázať chatu na Záhorí. Richarda ale ani dedičstvo v podobe rodinnej chaty neobmäkčilo.

Spomienky na detstvo

Práve sem celá rodina ešte pred rozvodom jazdila a spoločne trávila voľné chvíľky. "Na Záhorí mám silné väzby, máme tu dlhé roky, až desaťročia, chatu. V detstve som sem pravidelne chodieval. Otec tu trávil každú voľnú chvíľu," prezradil predtým Müller.

Neodpustil mu

Spevák sa však o rodinné dedičstvo vôbec nezaujíma. Na chatu nechodieva, nijako sa o ňu nestará a je v dezolátnom stave. Vyzerá doslova na spadnutie. Zdá sa, že ani v budúcnosti sa nič nezmení. Müller zrejme nedokázal otcovi ani po rokoch odpustiť, že si našiel novú lásku.