Podarená rodinka

Kreslený komiks vymyslel v roku 1938 karikaturista Charles Addams pre noviny The New Yorker. Neskôr sa natočil čiernobiely seriál (1964) a v rokoch 1991 a 1993 dva kinofilmy. Uplynulý rok ovládol televíznu sledovanosť tínedžerský seriál Wednesday s hlavnou predstaviteľkou Jennou Ortegovou. Napriek svojským záujmom a čiernemu humoru Addamsovci riešia také isté problémy ako každá rodina, a teda vyvracajú všetky predsudky o normálnosti, ktoré sme kedy mali.

Rodina Addamsovcov
Zdroj: MOvie Stills DB

Modrooká diva

Carolyn Jones (†53) – Morticia (1964)

Rodina Addamsovcov - Morticia
Zdroj: Getty Images

Šarmantná predstaviteľka nežnej hlavy rodiny stvárnila  svoju úlohu tak bravúrne, že bola nominovaná na Zlatý glóbus. Chémia medzi ňou a predstaviteľom Gomeza je priam povestná. V osobnom živote toľko šťastia nemala. Herečka bola štyrikrát vydatá (medzi ex patril aj Aaron Spelling), no zostala bezdetná a svoj boj o život prehrala v roku 1983, keď podľahla rakovine.

Charizmatický velikán

John Astin (92) – Gomez (1964)

Rodina Addamsovcov - Goméz
Zdroj: Getty Images

Tohto herca s hlbokým pohľadom isto poznáte z rôznych televíznych seriálov a kultových filmov ako napríklad West Side Story. Bol trikrát ženatý a napriek vysokému veku je dodnes učiteľom na prestížnej vysokej umeleckej škole v Baltimore, kde aj žije.

Ohnivé dievčatko

Lisa Loring (64) – Wednesday (1964)

Rodina Addamsovcov - Wednesday
Zdroj: Getty Images

Pôvabná herečka mala len šesť rokov, keď bravúrne zahrala excentrickú Wednesday. No odvtedy to šlo dolu vodou. Mala len 15 rokov, keď sa prvýkrát vydala a porodila dcérku Vanessu. Manželstvo vydržalo rok. Jej mama zomrela na následky alkoholizmu, keď Lisa mala len 16 rokov. Ešte trikrát sa vydala, raz za známeho pornoherca, ale ani jedno manželstvo nevydržalo. Bojovala so závislosťou a z filmového priemyslu sa úplne stiahla.

Nešťastný koniec

Ken Weatherwax (†59) – Pugsley (1964)

Rodina Addamsovcov
Zdroj: MOvie Stills DB

Nenápadný chlapček pochádzal zo známej umeleckej rodiny. Jeho teta bola hollywoodska herečka, zatiaľ čo jeho brat hral v kultovom seriáli Lassie. Sám Ken toľko šťastia nemal. Po úspešnom stvárnení Pugsleyho si ho filmový priemysel zaškatuľkoval, a tak na herectvo zanevrel. Zomrel v roku 2014 na infarkt.