Nový následník britského trónu princ William s manželkou Catherine sa po úmrtí britskej kráľovnej Alžbety II. stali vojvodom a vojvodkyňou z Cornwallu, píše Život. Tento titul predtým patril novému kráľovi Karolovi III. a kráľovnej manželke Camille, informuje stanica CNN.

FOTO nájdete v galérii.

Princ William s manželkou Catherine si vo štvrtok večer zmenili názov svojho účtu na Twitteri na "Vojvoda a vojvodkyňa z Cornwallu a Cambridgea". Okrem nového titulu si tak ponechali aj pôvodný, ktorý získali v deň svojho sobáša v roku 2011. Oficiálnym sídlom nového vojvodu a vojvodkyne z Cornwallu by mal podľa ich oficiálneho účtu na Twitteri aj naďalej zostať Kensingtonský palác v Londýne.

Kráľovi Karolovi III. patril okrem titulu vojvoda z Cornwallu aj titul princ z Walesu. Udelila mu ho jeho matka Alžbeta II. pri slávnostnom obrade investitúry, ktorý sa konal na waleskom hrade Caernarfon v roku 1969. Tento titul však na nového následníka trónu princa Williama neprechádza automaticky, preto nateraz zostáva len vojvodom z Cornwallu a Cambridgea, informuje TASR.

Veľké zmeny možno očakávať aj pri deťoch princa Harryho a vojvodkyne Meghan. Archie a Lilibet majú po smrti kráľovnej nárok na titul HRH. Znamená to, že deti zo Sussexu sú teraz technicky princ Archie a princezná Lilibet Mountbatten-Windsorová, píše Mirror. Táto zmena prichádza na základe pravidiel, ktoré stanovil kráľ Juraj V. v roku 1917. Ako deti syna panovníka - vnuci novovymenovaného kráľa Karola III. - majú teraz aj titul v štýle HRH, ak ho chcú používať.

FOTO nájdete v galérii.