Sandokana hral indický herec Kabir Bedi a jeho fotky sa dali kúpiť na púťach, jarmočných strelniciach, mali sme ho na tričkách aj taškách. Deti boli zo Sandokana nadšené a pospevovali si pesničku, ktorá stihla mať aj niekoľko vtipných verzií. Napríklad Sandokan, Sandokan, zabil leva a muchy sa bál... Možno si aj vy nejaké pamätáte... Rovnako ako deti, boli pobláznené ženy, ale aj muži a to z Marianny, perly z Labuanu. Tento fenomén nenechal nikoho chladným.

Seriál bol koprodukčný. Natočili ho Taliani, Francúzi, Nemci a Briti. Pre veľký úspech sa dočkal pokračovania. Dokonca aj návratu po rokoch. Ale úspech sa už nezopakoval. Seriál však úplne zmenil indickému hercovi život. V čase najväčšej slávy dokonca musel pred náruživými obdivovateľkami utekať po strechách áut. Na druhej strane sa ocitol pred problémom, že tvorcovia sa ho báli obsadiť do čohokoľvek iného. Musel teda odísť niekam, kde Sandokana nepoznajú – do Hollywoodu.

Kabir Bedi a Carole André v seriáli Sandokan.
Zdroj: Twitter

Aj my sme mali Sandokanov

Seriál bol v Československu natoľko populárny, že v Nitre po ňom pomenovali obchodné centrum a poznáte koláč Sandokanove oči? Dokonca sa rodili chlapci s menom Sandokan a ako inak dievčat s menom Marianna v tom období bolo tiež akosi viac.

Kabir Bedi a Carole André ako Sandokan a Lady Marianna v čase najväčšej slávy získavali rôzne ceny.
Zdroj: Mondadori Portfolio, gettyimages,

Prežil aj tragédiu

Kabir začínal v indickej "továrni na sny” v Bollywoode a na medzinárodnej scéne sa preslávil práve malajským tigrom. Potom si zahral v mnohých amerických seriáloch a filmoch. Trikrát sa oženil aj rozviedol a mal 3 deti. Herec si v roku 2016 vzal herečku Parveen (spoločné fotografie si pozrite v GALÉRII) a vyjadril sa o nej len nedávno takto: "Moje hľadanie lásky sa skončilo s Parveen Dusanj." Jej foto je tu:

Ale jeden so synov mal schizofréniu a spáchal samovraždu. Toto herca veľmi vzalo. Jeho syn mal vtedy len 26 rokov. Po jeho smrti Kabir Bedi prezradil, že syn Siddhartha mu raz povedal, že jedného dňa spácha samovraždu. Aj keď sa ho otec snažil všetkými možnými spôsobmi udržať pri živote a v pozitívnej nálade, nepodarilo sa. Jeho druhý syn Adam je rovnako hercom ako otec. Má nádherné modré oči. Jeho FOTO ako dospelého muža si pozrite v GALĚRII!

Kabir Bedi a jeho syn Adam v roku 1990. Dnes je syn dospelý a uhrančivé modré oči mu zostali.
Zdroj: Mondadori Portfolio, gettyimages

Herec je aktívny na svojom Instagrame, hoci vek sa nedá zastaviť a veľmi už v ňom Sandokana nevidíme, má svoj neopakovateľný šarm! O svojom veku pre Pinkvilla.com povedal svojským humorom: "V mojej mysli som nikdy neprekročil 50. V duchu mám stále 25. Duchovne mám 5000 rokov. Takže môj vek si môžete vypočítať akokoľvek chcete. Každý rok oslavujem svoje „50-te narodeniny“. Neustále prežívam zlatý vek svojho života. Verím, že to najlepšie ešte len príde." A my s ním iba súhlasíme. Fotky si pozrite v galérii!