2001 Divoká amazonka

Keď mala 24 rokov, vydala svoj najznámejší album Laundry Service, z ktorého si skladbu Whenever spieval azda každý. Bola na začiatku kariéry, mladá, plná energie. A tak vyzeralo aj jej obliekanie. Podprsenkové topy, holý pupok, kučeravá levia hriva. To bola Shakira na začiatku milénia.

2001 Divoká amazonka
Zdroj: Getty Images

2005 Odložila mejkap, obula si čižmy

Pár rokov speváčka holdovala očiam orámovaným čiernou linkou. Tá nesmela chýbať za žiadnych okolností. Kým nedovŕšila 28 rokov a akoby uťalo. Blondínka odložila mejkap a ukazovala sa takpovediac bez omietky, čo spôsobilo, že vyzerala ešte mladšie. Na nohách však nesmeli chýbať čižmy, ktoré sa stali jej poznávacím znamením.

2005 Odložila mejkap, obula si čižmy
Zdroj: Shutterstock

2009 Stavila na žehličku

Dva roky po tridsiatke prišla Shakira so zmenou účesu. Leviu hrivu vystriedali vyžehlené pramene. Na spoločenských podujatiach sa ukazovala buď s úplne rovnými vlasmi, alebo s nežnými vlnami. V každom prípade jej to dodalo noblesu a eleganciu.

2009 Stavila na žehličku
Zdroj: Getty Images/Joe Kohen

2011 Vitajte, krátke vlasy!

Ešte radikálnejšiu zmenu, čo sa koruny krásy týka, urobila Shakira ako tridsaťštyriročná. Rozhodla sa dať zbohom dlhým vlasom a dala si urobiť bob. V tom čase ho chcela každá, no musíme uznať, že jej skutočne pristal a urobil z nej celkom inú ženu. Vtedy už asi rok randila s Piquém.

2011 Vitajte, krátke vlasy!
Zdroj: Getty Images/Carlos Alvarez

2013 Už som mama

Keď mala kráska tridsaťšesť rokov, priviedla na svet synčeka s krásnym slovanským menom Milan. To, že sa stala mamou, znamenalo pre ňu aj zlom v oblasti štýlu. Odvtedy sa totiž oblieka omnoho decentnejšie. Žiadne hlboké výstrihy ani holý pupok, ale taká normálna, obyčajná mama.

2013 Už som mama
Zdroj: Shutterstock

2020 Na vystúpeniach stále sexi

Hoci si viac oblieka „mamičkovskú“ módu a na spoločenských akciách sa ukazuje ako dáma, jej (najmä mužskí) fanúšikovia si aj tak prídu na svoje. Svoj kolumbijský temperament jednoducho nezaprie. A tak pri vystúpeniach ostáva verná sexi kostýmom, ktoré dávajú priestor aj fantázii.

2020 Na vystúpeniach stále sexi
Zdroj: Getty Images/Kevin Winter