Nech už máte na Meghan Markle akýkoľvek názor, jedno je nespochybniteľné - manželka princa Harryho (37) je naozajstným unikátom. Z béčkovej herečky sa stala britská vojvodkyňa, ktorá nakoniec znenávidela monarchiu, poštvala si proti sebe celú Britániu, rozvrátila kráľovskú rodinu a všetko korunovala vyhlásením, že si chce vlastne zarábať slobodne sama na seba, nezávisle od Alžbetinej pokladnice, píše Pluska. Zjavne preto dnes inkasuje mastné honoráre za ohováranie "Firmy" a prezentuje sa ako "vojvodkyňa zo Sussexu".

Nie je preto ťažké pochopiť, prečo ju množstvo Britov - a po novom aj Američanov, keďže spolu s Harrym fungujú v Kalifornii - považuje za pokryteckú. Najnovšie sa dokonca k nelichotivým prívlastkom pridalo aj spojenie "odtrhnutá od reality", a to po tom, čo sa Meghan v najnovšom rozhovore pre americký magazín The Cut prirovnala k Nelsonovi Mandelovi, napísal britský denník Daily Mail.

Najnovší rozhovor poskytla Meghan americkému časopisu The Cut. Prezradila nielen viacero detailov zo súkromia, ale najmä sa znova pustila do britskej kráľovskej rodiny.
Zdroj: The Cut

Keď sa v roku 2018 vydala za Harryho, Afričania podľa nej tancovali od radosti v uliciach, podobne ako v roku 1982, keď slávneho afrického revolucionára pustili z väzenia. Zverila sa tiež s domnienkou, že ostatných členov monarchie rozčuľovalo už len to, že existovala, a že jej "bytie narušovalo dynamiku hierarchie" - čokoľvek to znamená.

Ostré slová, samozrejme, nezostali bez odozvy. Návštevníci na internete, komentátori aj novinári len svorne prekrútili očami, nechápajúc, ako je možné, že keď je kráľovská rodina podľa Meghan taká hrozná, prečo si zubami-nechtami stále drží titul vojvodkyne. Na značke "Sussex Royal" dokonca chcela po úteku z Británie zbohatnúť podnikaním, no kráľovná Alžbeta jej používanie titulu na komerčné účely nedovolila.

Na jednej strane spolu s Harrym, ktorý sa pre Meghan rozhádal nielen s bratom Williamom, ale aj otcom Charlesom, podpisujú multimiliónové zmluvy, v rámci ktorých sa od nich očakáva, že verejnosti porozprávajú o špine z Buckinghamského paláca, na strane druhej sa snažia od monarchie dinštancovať, akoby ani nikdy neboli jej členmi.

Nečudo, že verejnosť je rozdelená v názoroch na to, či je Meghan naozaj obeťou akejsi "kráľovskej šikany", alebo len vypočítavou herečkou. Faktom však zostáva, že jediným aktuálne známym zdrojom príjmov sú pre manželov verejné útoky na bývalých chlebodarcov.

V rozhovore pre americký magazín Meghan prezradila aj niekoľko zaujímavostí z prísne stráženého súkromia ich štvorčlennej rodiny. Archie sa vraj napríklad rád rozpráva so stromami (ako jeho dedko, princ Charles), a dve palmy so spojenými kmeňmi, ktoré im rastú na záhrade, vraj vždy pozdraví, pretože mu pripomínajú mamu s otcom. Honosnú, 15-miliónovú vilu v kalifornskom Montecite, kde aktuálne všetci bývajú, si vraj Meghan zaumienila kúpiť už v momente, keď vstúpili prvýkrát na záhradu - hoci na takýto drahý palác vtedy ešte nemali a vôbec nevideli, ako to vyzerá vo vnútri.

Rasizmus, nezáujem a bezohľadnosť - s tým všetkým sa vraj stretávali bežne. Podľa Meghan sa rodine nepáčilo, že jeden z členov bude "miešancom", keďže Meghanina mama je Afroameričanka.
Meghan a Harry po presťahovaní sa do USA poskytli tamojším médiám niekoľko rozhovorov, v ktorých dosť negatívne opísali život v britskej kráľovskej rodine.

V novom podkaste pre Spotify (s ktorým, podobne ako s Netflixom, manželia podpísali zmluvy) dokonca Meghan vyhlásila, že počas kráľovského turné v Južnej Afrike vznikol v Archieho detskej izbe požiar, čo sa kráľovská rodina snažila pred verejnosťou utajiť, pretože sa vlastne "nič nestalo". Informoval Daily Mail.

Hoci vraj bola Meghan, ako matka, ktorej dieťaťu hrozilo nebezpečenstvo, veľmi rozrušená, nútili ju vraj do toho, aby ešte v ten deň pokračovala v plnení si povinností. Detaily incidentu, pri ktorom sa mal vznietiť ohrievač v Archieho izbičke, však neupresňujú, či bolo dieťa v tom čase prítomné a do akej miery bol vlastne v ohrození.