Z manažérskej pozície za šijací stroj! Magdalénkin životný príbeh do bodky potvrdzuje pravdivosť výroku „nikdy nehovor nikdy“. Na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského vyštudovala francúzštinu a po škole sa vypracovala na manažérku v známej automobilke.

Krátko po svadbe ju osud zavial do ukrajinského Kyjeva, kam s manželom vycestovali kvôli jeho práci. Z pôvodného plánu zostať pár mesiacov je dnes už celých dvanásť rokov. Narodila sa tam ich dcéra Olívia (11).

Po materskej Magdaléna na vysokej škole vyštudovala ruštinu a po ukončení štúdia cítila potrebu robiť niečo kreatívne. Na prestížnej akadémii dizajnéra Andreho Tana začala študovať módny dizajn a odtiaľ bol už len krôčik k realizácii vlastných módnych návrhov.

S dcérkou Olíviou.
Zdroj: archív M. S.

Pokračovala v štúdiu šitia a konštrukcie odevov. Žena, ktorá dovtedy neprišívala ani len gombíky, si odrazu dokázala navrhnúť kabát aj si ho ušiť! Najskôr šila pre seba, dcéru a kamarátky, no onedlho si založila vlastnú značku a pustila sa do podnikania, ktoré sa sľubne rozbieha.

Malá ochutnávka z jesennej kolekcie.
Zdroj: archív M. S.

Vizitka: Magdaléna Sosňaková

● vyštudovala jazyky na dvoch vysokých školách

● pracovala v automobilke na manažérskej pozícii

● dvanásť rokov žije v Kyjeve, má dcéru Olíviu

● absolvovala akadémiu dizajnu Andreho Tana

● založila svoju módnu značku, modely šije sama

Magdalénka v úlohe modelky.
Zdroj: LÝDIA CZAKÓ
Talentovaná návrhárka Magdaléna Sosňaková, pred štyrmi rokmi ešte netušila, že móda sa stane jej vášňou.
Zdroj: LÝDIA CZAKÓ