Lucia žije dlhé roky vo Švajčiarsku, kde susedila so svetovou megahviezdou. "Je celkom možné, že som Tinu Turner aj počas svojho roka života v Küsnachte stretla, len som si ju nevšimla. (Smiech.) Švajčiarsko je dnes už veľmi multikultúrne, plné ľudí rôznej farby pleti a Tina Turner, ktorá si užívala idylický život v mestečku s jedným malým centrom, kostolom, vlakovou stanicou a pár obchodmi, bola vraj napohľad veľmi nenápadná drobná dáma úplne iného looku, než poznáme z jej vystúpení," prezradila spisovateľka pre časopis Šarm a prezradila, ktoré miesta spevácka diva vyhľadávala. "V Küsnachte ju miestni mohli stretnúť v jej lahôdkach na rohu ulice, v optike a u pekára, rada chodila na sobotný trh. Len pár minút pešo od jej domu bola jej obľúbená gurmánska reštaurácia Ricco's Kunststube. Tam ju bolo vídať pravidelne, ale hostia absolútne rešpektovali jej súkromie a vždy sa tam mohla v pokoji najesť. Toto je pre Švajčiarov typické – sú mimoriadne diskrétni. Slávni ľudia tu ako v jednej z mála krajín sveta môžu žiť normálny život," povedala.

Rozsvietené vianočné svetielka v mestečku, kde žila Tina Turner. Po jej smrti ich zažali na počesť hviezdy, ktorá na ne prispela.
Zdroj: Archív

Po smrti Tiny Turner nastal v mester, kde žila neskutočný zármutok. "Televízia zmenila vysielanie, išli špeciálne spravodajské bloky a bola zverejnená oficiálna kondolencia od nášho prezidenta Alaina Berseta na Twitteri. Starosta Küsnachtu je od jej smrti v obrovskom strese, dáva jeden rozhovor za druhým, na jeho malé mestečko sa zrazu pozerá celý svet! S tým teda nepočítal. Inak teraz urobil krásne gesto – na jej počesť a na rozlúčku dal rozsvietiť „jej“ vianočné osvetlenie. Nastal obrovský smútok, najmä ľudia na pobreží, kde Tina bývala, berú jej smrť veľmi osobne. Hlavná küsnachtská tepna, po ktorej prúdia autá do Zürichu, je v dňoch po jej smrti upchatá autami, lebo všetci pri jej bráne spomaľujú a vzdávajú jej spomienku. Na druhej strane, Küsnacht sa pripravuje na to, že sa teraz stane pútnickým miestom pre žialiacich fanúšikov z celého sveta, a miestni z tej predstavy nie sú nadšení. Dosť ich „prevalcoval“ už ten nápor novinárov z celej Európy. Po jej smrti bol pred impozantnou bránou jej vily taký nával, že tam premávku musela riadiť miestna polícia," dodala Lucia.

Zábery Tiny Turner nájdete v galérii.