Stretli sa preto, aby si pozreli záplavu kvetov položených pred bránami panstva Berkshire na počesť zosnulej kráľovnej Alžbety II. Všetci štyria boli oblečení v čiernom. Ľudia ich s nadšením sledovali nielen priamo na mieste, ale aj pri obrazovkách webových portálov. Nechýbali ani manželky oboch princov. Vojvodkyňa Kate má už niekoľko dní nový titul, stala sa princeznou z Walesu.

Harryho sprevádzala vojvodkyňa Meghan. Štvorica prišla v dvoch limuzínach. Všetci sa postavili blízko k sebe a vykročili za smútiacimi ľuďmi. Spoločne pozdravili davy ľudí, ktorí sa v okolí Windsorského hradu nachádzajú už od štvrtka 8.9.2022. V ten deň zomrela kráľovná Alžbeta II.

Všetci v čiernom! FOTO kráľovskej štvorice nájdete v galérii.

Princ a princezná z Walesu a vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu boli privítaní potleskom, keď spolu kráčali popri bránach hradu Windsor, keď si uctili dedičstvo Jej Veličenstva tým, že dočasne odložili bokom spory vyvolané Megxitom, ktoré rozbili kráľovskú rodinu v posledných rokoch a uvrhla britskú monarchiu do jednej z jej najvážnejších kríz. Je to po prvý raz, čo sa tieto dva páry objavili na verejnosti od Dňa Commonwealthu 9. marca 2020. Zdroj z Kensingtonského paláca uviedol, že princ z Walesu dnes už skôr pozval Sussexov, aby sa k nemu a princeznej z Walesu pripojili, píše Pluska.

FOTO nájdete v galérii.

Prečítajte si aj: