Dean Cain hral naozaj v mnohých filmoch a seriáloch, ale už nikdy nedosiahol takú slávu ako so seriálom Superman. Aj my ho vnímame hlavne odtiaľ. Herec má miešaný pôvod, trochu francúzskej aj japonskej krvi dobre namiešané s írskou, aj preto pôsobí tak exotický.

Predtým ako začal hrať, chcel byť futbalistom, ale zranil si koleno a jeho kariéra športovca skončila. Dnes sa živí hlavne ako televízna osobnosť vystupovaním v rôznych programoch, kde ho radi pozývajú. A jeho príjem pochádza aj z režijnej a produkčnej činnosti. Patrí medzi najbohatšie celebrity vo filmovom a televíznom biznise.

O jeho súkromí sa vie veľmi málo, lebo na ženy nemal šťastie. Preto je slobodný a má syna. Poslednú dobu bojuje so psoriázou. Pre časopis People povedal: "Psoriázu mám takmer 30 rokov a asi pred 10 rokmi sa vyvinula do psoriatickej artritídy. Ako bývalý športovec som sa roky snažil odolávať, ale tento boj som definitívne začal prehrávať."

Po tom, čo si vytrpel rôzne zdravotné problémy, aj so štítnou žľazou a nekontrolovaným priberaním na váhe - v tom najhoršom období vážil 106 kg - sa Cain rozhodol zmeniť svoj život. Schudol a dnes vyzerá podstatne lepšie. Ale aj tak sa na ňom vek, nadváha aj problémy so zdravím podpísali. FOTO V GALÉRII!