Písal sa rok 1968 a Československo obsadilo vojsko pod velením Sovietskeho zväzu. Jej rodičia chceli emigrovať do Švédska, ale mladé dievča úrady zadržali a nedovolili jej odísť. Zostala bez rodičov a emigrovať sa jej podarilo až v roku 1975. Chvíľu žila vo Švédsku a až potom emigrovala do Ameriky, kde odštartovala dráhu supermodelky.

S mamou Annou ako dieťa. Mama sa po ňu musela vrátiť a doslova uniesť z okupovaného Československa.
Zdroj: Profimedia

Harper's Bazaar ju označil za jednu z desiatich najkrajších modeliek sveta a naozaj sa jej podarilo uspieť. Dostávala kampane všetkých veľkých značiek a kto pracoval v modelingu, Pavlínu nemohol prehliadať. Neskôr sa dostala aj k herectvu a zahrala si v niekoľkých filmoch.

Vo filme Her alibi zúrokovala aj svoju krásu.
Zdroj: MovieStillsDB

Nazaháľa ani v 57 rokoch! Objavila sa na obálke švédskeho Vogue, ktorú nájdete v galérii, kde porozprávala o tom, ako starne. Pavlína je známa tým, že neskrýva vrásky ani ochabnutú kožu a nehanbí sa vyzliecť a hovoriť o sexe vo vyššom veku. Otvára tým cestu všetkým ženám, pre ktoré sú to tabu témy. Odkazuje všetkým, že starnutie netreba popierať, ale prijať! Prijať, že telo už nebude iné, že má svoje typické príznaky pre tento vek a vysporiadať sa s tým. Na druhej strane povzbudzuje ženy, že krása nemá hranice a aj 50 plus ženy sú krásne a nemajú sa za čo hanbiť.

Pozrite si fotografie v galérii, kde supermodelka ukazuje sivé vlasy aj nahé telo po 50!