Alexandra Borbély (36)

Zdroj: Frazer Harrison

Rodáčka z Nitry má maďarský pôvod. Po maturite na gymnáziu v Komárne ju nevzali na VŠMU, a tak sa vybrala študovať herectvo do maďarskej metropoly. Po škole dostala angažmán v Divadle Józsefa Katonu a dnes je významnou divadelnou i filmovou herečkou. Ako píše Žena. sk, jej najväčším úspechom bola maďarská romantická dráma O tele a duši.

Zdroj: Emil Vasko

V roku 2017 získala Alexandra Cenu pre najlepšiu európsku herečku na European Film Awards. Hrala vo viacerých maďarských filmoch a televíznych seriáloch.

Antónia Lišková (45)

Zdroj: Peter Zakovic

Antónia pochádza z Bojníc a už viac ako 25 rokov žije a pracuje v Taliansku. Odišla tam v sedemnástich rokoch po štúdiu na strednej farmaceutickej a chemickej škole. Najprv pracovala ako čašníčka v rímskom bare, neskôr opatrovala deti. Dva roky robila modeling v Miláne a keď sprevádzala kamarátku na kasting na rolu ruskej špiónky, filmári obsadili do nej práve Antóniu. Odvtedy sa objavovala v televíznych seriáloch i vo filmoch. V talianskom filme Riparo (Úkryt) hrala homosexuálnu partnerku, ale zahrala si aj vo filme s náboženskou tematikou Mária z Nazaretu.

Zdroj: Vittorio Zunino Celotto

Vidieť ste ju mohli v seriáloch Očarenie, Ukradnuté deti a Všetci blázni za láskou. Získala nomináciu na taliansku filmovú cenu Donatellov Dávid. U nás ste ju mohli vidieť v roku 2018 v seriáli Milenky, o rok neskôr s romantickej komédii Šťastný nový rok.

Silvia Šuvadová (49)

Zdroj: Michal Šebeňa

Silvia študovala na VŠMU a po úspešnom ukončení štúdia ako herečka na voľnej nohe hosťovala vo viacerých divadlách,vrátane SND. Určite si ju pamätáte z českého oscarového filmu Kolja (1996), kde stvárnila rolu violončelistky. V roku 2002 odcestovala do Los Angeles. Podarilo sa jej presadiť v reklame a zahrala si aj menšie roly vo viacerých snímkach. Silvia účinkovala napríklad aj v známom filme Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda, kde stvárnila ruskú modelku.

Zdroj: Julius Dubravay

Jej životná cesta sa v roku 2011 zmenila a Silvia sa priklonila k duchovnu, keď nastúpila do spirituálnej školy Mystery School Mount Shasta v Kalifornii. Viedla viacero duchovných seminárov, kde učila záujemcov meditovať.

Eva „Vica“ Kerekes (41)

Zdroj: EMIL VAŠKO

Eva sa narodila vo Fiľakove, no jej herecký život sa odohráva v mestách Budapešť – Bratislava – Praha. Vica si okrem známych českých filmov Nestyda a Muži v nádeji zahrala aj v slovenských seriáloch a filmoch. Krásna ryšavka sa môže sa popýšiť aj rolou v áčkovom filme Resistance, ktorý natáčali v americko-nemecko-francúzskej koprodukcii. Na pľaci sa stretla so skutočnými filmovými hviezdami, napríklad s Edom Harrisom.

Zdroj: Oliver Balog

Barbora Bobuľová (46)

Zdroj: Peter Korček

Hoci sa narodila v Martine, už od roku 1995 žije a pracuje v Ríme. Už rok po príchode si zahrala v talianskom filme Infiltrato. V roku 1997 dostala rolu v dráme Princ Homburg, ktorú uviedli aj na filmovom festivale v Cannes. Ďalej to boli filmy Láska a vojna, Cuore Sacro (2005), za ktorý jej udelili Cenu Donatellov Dávid. Neskôr dráma Anche libero va bene, ale Barbora si zahrala aj v životopisnom filme Coco Chanel, po boku slávnej Shirley MacLaine. V roku 2013 jej na Art Film Feste v Trenčianskych Tepliciach pripevnili na Moste slávy tabuľku Hercova misia.

Barbora Bobuľová
Zdroj: Getty Images

Fotky herečiek nájdete v našej galérii TU