Taylor Kinney vám možno veľa nepovie, no meno Kelly Severide už asi registrujete viac. Určite neušiel vašej pozornosti v seriáli Chicago Med, kde sa objavil v pár epizódach, veď taká charizmatická tvár sa nedá prehliadnuť. A potom u nás začali vysielať Chicago Fire, kde s hercom, ktorého poznáme ako Chasa zo seriálu Dr. H­o­u­se, stvárňujú ústredné postavy. Taylor je vedúci záchrannej jednotky.

Osudová rola?

Mali sme šancu vidieť ho aj ako vlkolaka v Upírskych denníkoch. Kde sa objaví, tam zaujme vzhľadom a najmä vyšportovaným telom. Na strednej bol volejbalová hviezda a získal ocenenie Hráč roka. Medzi jeho hobby patrí aj surfovanie, futbal, horolezectvo a jazda na „dirt biku“, teda triky, skoky a technické zvládanie náročnej trate na bicykli. Nie sú to práve ľahké športy. No to nie je ani práca hasiča, ktorého Kinney stvárňuje vo svojej, dá sa povedať, osudovej úlohe. V súkromí mal totiž tú česť s požiarom. „Mal som chatu na štýl bungalova zo 40. rokov. Zaklopal mi na okno kuchyne chlapík a povedal, že mi horí dom. Vyšiel som von a strecha naozaj horela.“ Odvtedy je Taylor veľkým zástancom požiarnej ochrany a každému odporúča mať v každej miestnosti požiarny hlásič.

Viete, že...

... bol zasnúbený s Lady Gaga? Spoznali sa pri nakrúcaní jej klipu You and I,  kde si zahral, a preskočila iskra. Zasnúbili sa, no rok nato sa rozišli.