Pandémia zasiahla mnohé profesie a aj tie celebritné. Napriek tomu sa obraty firiem mnohých známych tvárí slovenského šoubiznisu pohybovali za minulý rok v státisícoch. Akýsi rebríček najbohatších zostavil týždenník Plus 7 dní. Z niektorých súm sa vám pretočia panenky.

Na základe výnosov hospodárskej činnosti za rok 2021 zostavil spomínaný týždenník rebríček najlepšie zarábajúcich celebrít. Zrejme nie je žiadnym prekvapním, že na čele stojí Zuzana Strausz Plačková. Neuškodilo jej ani to, že ich s manželom minulý rok zatkli. Slovenská kráľovná Instagramu má zrejme nos na to, čo vynáša, pretože jej eshop s kolágenom, kozmetikou, spodnou bielizňou a oblečením na bežné nosenie, šlape ako švajčiarske hodinky. Plačková figuruje v štyroch eseročkách - QUEEN ZP, s. r. o., Úspešná, s. r. o., Nezapredaná, s. r. o. a ZULI Slovakia, s. r. o.. Už počas prvého pandemického roka sa obrat týchto firiem pohyboval v sume vyše milióna eur, čo je niečo vyše 530-tisíc eur čistého zisku. Minulý rok Zuzanin hrubý príjem stúpol na 1,65 milióna eur.

Plačkovej neublížilo po finančnej stránke ani zadržanie políciou.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Síce o niečo ďalej od kráľovnej Instagrame, no na druhom mieste sa ocitol raper Patrik Rytmus Vrbovský, ktorého manželka Jasmina Alagič podniká so Zuzanou a stali sa z nich také dobré kamarátky, že boli spolu na rodinnej dovolenke a kúpili si byty blízko seba v Dubaji. Pri tých zárobkoch sa niet čo čudovať. Rytmus spolu s ďalšími členmi Kontrafaktu, zázračne prekonal predkovidové rekordy. V roku 2021 mali obrat 239-tisíc s čistým ziskom niečo menej ako 115-tisíc eur. A to hovoríme len o skupine. Raper má aj iné firmy, v ktorých figuruje a vďaka nim si pripísal hrubý príjem 154-tisíc eur.

Rytmus je za vodou.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Sťažovať sa nemôže ani Rytmusov kamarát Attila Végh, ktorý sa preslávil ako zápasník, no aktuálne mu cinkajú peniaze na účet z Let´s Dance a navyše ho vidieť v mnohých reklamách. Za minulý rok vykázal Attilka obrat 245-tisíc eur, teda zhruba 70-tisíc čistého zisku. Navyše za uplynulé mesiace založil ďalšie eseročky a biznis mu šlape. Rovnako ako bývalému hokejistovi Borisovi Valábikovi, ktorý ako celebrita inkasoval minulý rok 238-tisíc eur a niekoľko desiatok tisíc eur zhrabol za nutričné doplnky, s ktorými podniká.

Attila Végh zarába reklamou.
Zdroj: EMIL VAŠKO