Súčasná situácia ovplyvnila naše životy, ako to vnímate vy?

Poznám viaceré odtiene krízy, ktoré majú v sebe aj hlbší rozmer. Ako dcéra si nesmierne vážim milovaných rodičov, ktorí sú mi mimoriadne nápomocní aj v  týchto časoch. Ako vnučka prežívam silné momenty, keď chodievam kývať cez okno svojej 91-ročnej starej mame.

Ako matka a súčasne novinárka sa na krízu pozeráte z viacerých uhlov. Čo vám pomáha udržať si balans? 

Som mama školáka, s ktorým riešim úlohy a online školu, a tiež mamina malého chlapčeka, ktorý objavuje svet. Silný vplyv krízy vnímam aj ako novinárka, ktorá moderuje správy, informuje verejnosť a vedie mimoriadne relácie. Celý život však nachádzam radosť aj v maličkostiach, ktorých je na svete stále dosť.

Rozprávali ste sa so svojimi deťmi, čo sa deje u nás aj vo svete a prečo sa všetko zmenilo?

Starší Leo má šťastnú povahu. Prispôsobil sa situácii, vie sa učiť sám, individuálne trénuje, a keď máme voľno, snažíme sa vymyslieť program, ktorý našim deťom nedovolí myslieť na zlé časy.

Spája ich rodina aj práca. S manželom Patrikom sú svoji takmer päť rokov.
Zdroj: archív NMH

Spomínate špeciálne relácie o pandémii, ktoré vám pribudli k Televíznym novinám. Bolo náročné všetko zvládnuť a urobiť si režim?

Zvýšil sa mi počet vysielacích dní, ktoré som musela zosúladiť. Svoju prácu však robím s vášňou a najmä so snahou priblížiť verejnosti všetko, čo zo dňa na deň zmenilo náš svet. Som nesmierne vďačná za dôveru ľudí a krásnu spätnú väzbu, ktorú od verejnosti dostávam.

Čo vás v profesii stále ťahá vpred?

Vášeň pre život. (Úsmev.) Novinárčina je v mojej DNA. Milujem informovať verejnosť, spájať súvislosti, pýtať sa mocných. Robím ju už dvadsať rokov a stále mám pocit, že ma nikdy neomrzí. (Úsmev.)

Tri generácie. S mamou Erikou a babkou Magdalénou na oslave jej 90. narodenín
Zdroj: Instagram

Aký je váš pohľad na súčasnú slovenskú žurnalistku?

Mimoriadne nás zasiahla vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Po vražde Róberta Remiáša, ktorá otriasla spoločnosťou v 90. rokoch, som bola presvedčená, že niečo podobné sa už nikdy nemôže stať. Zabili dvoch mladých ľudí za novinárske nasadenie a túžbu po spravodlivosti. To je neprijateľný bod zlomu, ktorý musí byť dôsledne vyšetrený.

S manželom Patrikom ste aj kolegovia. Nehrozí „ponorka“?

Často sa smejeme, že sme spolu aj v práci, a predsa si nestihneme všetko povedať. Mám toľko povinností, že pomyslenie na ponorkovú chorobu je pre mňa iba strata vzácneho času.

Splnilo sa vám v živote všetko, po čom ste túžili?

V živote ma pobozkalo šťastie. Áno, zažila som mimoriadne veľa krásnych momentov a som za to nekonečne vďačná. Jediné, čo si želám, je, aby sa ešte dlho nič nezmenilo.

Je o vás známe, že už dlhšie nepijete kávu ani alkohol. Stále to platí?

Alkohol nepijem vôbec. Nechutí mi, a keďže mám malé deti, musím byť ráno, na obed aj večer fit. (Úsmev.) Mám pomerne prísnu sebadisciplínu, aby som všetko dokázala zvládnuť.

Starší syn Leo má desať rokov a mladší Adamko mal 1. mája tri roky.
Zdroj: Instagram

Ani káva vám nechýba?

Vôbec. Obľúbila som si bezkofeínovú, ktorá mi dokonale nahrádza tú klasickú.

Rada sa zabávate v spoločnosti, ste parketová levica?

Mám rada ľudí, rada sa zabávam, spievam aj tancujem. Kedysi sme v Markíze prežívali obdobie, keď sme sa chodili zabávať. Teraz je to už najmä v rodinnom kruhu, prípadne pracovne, keď moderujem veľké akcie. Mám malé dieťa, ktoré ráno o šiestej nezaujíma, čo som robila v noci. Dnes už oveľa radšej vidím posteľ.

Všimla som si, že už dlhšie nenosíte gélové nechty. Rozlúčili ste sa s nimi nadobro? 

O umelé nechty sa treba pravidelne starať a momentálne je to pre mňa skôr komplikácia ako ozdoba.

Som nesmierne vďačná za dôveru ľudí a krásnu spätnú väzbu, ktorú od verejnosti dostávam.
 

Máte nejaký domáci beauty tip, na ktorý sa môžete spoľahnúť?

Mám dar bezproblémovej pleti, ktorá ma aj po náročných televíznych vysielaniach vždy drží nad vodou. (Úsmev.) Nemám vyrážky a nikdy som nevyskúšala žiadny botox. Je to genetika po mojej mame, ktorá má dodnes krásnu bezchybnú tvár. To mi veľmi uľahčuje život, pretože nemusím nič prekrývať ani maskovať.

Zlatica v móde miluje ženskú rafinovanosť.
Zdroj: LAURA WITTEKOVA

Aký je váš vzťah k móde? 

Milujem ženskú rafinovanosť. Veľmi rada sa v televízii zapájam do výberu látok a tvorby šiat, ktoré mi šijú na mieru. V čase krízy som si však uvedomila, že aj mnohé staršie kúsky majú svoj šmrnc a nepotrebujem nutne nakupovať nové veci.

Prezradila o sebe

1.  Na čom sa rada zasmejete?
- Smejem sa rada a veľa.

2. Kto je váš veľký vzor?
- Moji rodičia.

3. Ktoré je vaše obľúbené mesto?
- Rím.