Lisa Marie Presley, bola americká speváčka, ktorú preslávilo aj jej známe meno. Bola totiž jediná dcéra legendárneho speváka Elvisa Preslyeho. Narodila sa deväť mesiacov po svadbe svojich rodičov. Gény zdedila po otcovi, a tak si vybudovala vlastnú hudobnú kariéru a vydala tri albumy.

Počas života sa štyrikrát vydala. Uzavrela manželstvo s popovou legendou Michaelom Jacksonom, ale aj s hercom Nicholasom Cageom, hudobníkom Dannym Keoughom či Michaelom Lockwoodom. Z manželstiev sa jej narodili štyri deti, tri dievčatá vrátane herečky Riley Keoughovej a syn Benjamin Keough. Ten v roku 2020 spáchal samovraždu. Práve zosnulému synovi patrila posledná fotografia na jej Instagrame.

Lisa Marie Presleyová sa na verejnosti objavila ešte v utorok večer, kedy sa spolu s matkou Priscillou zúčastnili na slávnostnom odovzdávaní cien Zlatý glóbus. Práve tu prebral herec Austin Butler cenu pre najlepšieho herca, a to za stvárnenie Lisinho otca, Elvisa Presleyho, v životopisnom hudobnom filme Elvis. Počas prejavu sa herec poďakoval aj rodine Presleyovcov.

Jej úmrtie potvrdila matka Priscilla. Lisu Marie hospitalizovali v nemocnici v Los Angeles vo štvrtok po tom, čo podľa správ amerických médií utrpela zástavu srdca.