Aké je pre vás toto leto?

Koncertné, festivalové a na jeseň zas budem hosťom na koncerte Adama Ďuricu. A myslím, že do konca roka budem ešte často v štúdiu.

Chystáte nový album?

No, ja si myslím, že hej. Zatiaľ to tak však nevnímam. Pracujem na pesničkách. Nedávam si limit dokedy. Keď bude dosť pesničiek naň, tak ho urobím. To je ďalšia moja zmena v živote. Termíny ma frustrujú. Mám z nich blok. A ja chcem mať hlavu otvorenú. Keď to pôjde, tak to pôjde. Keď nie, nie. Ale myslím, že práve takýmto spôsobom na tom albume systematicky pracujem. Ale kedy bude, to neviem. (smiech)

Nie je to pri vašej blíženeckej povahe bez konkrétneho termínu riziko?

(smiech) Je, ale mňa vždy nakopne, keď zistím, že už som tak dávno nič neurobila. Odstrihnem sa od sveta, sadnem si ku klavíru, pol hodinu naň pozerám a potom sa to spustí. To je taká zvláštnosť. Ako keby som sa s tým nástrojom dostala do symbiózy.

Čo okrem hudby vás ešte napĺňa?

Všetko, čo robím. Ale môj život sa točí okolo hudby. Je to šťastie, ktoré si ma našlo. Pre mňa sú aj festivaly ako dovolenka. Aj čas strávený v dodávke vo vlastnej šťave, keď sa presúvame z koncertu na koncert, má svoje čaro. Nie je to ľahké, ale bez toho a bez fanúšikov si leto neviem predstaviť.