V mikrovlnke sa už po niekoľkých použitiach nahromadia zvyšky jedla, ktoré časom zaschnú a o to ťažšie schádzajú dole. Tú najnáročnejšiu prácu za vás urobí para a vy už len vytriete vnútro.

Metóda 1: Pomocou octu

Budete potrebovať:
● biely ocot
● vodu
● misku vhodnú do mikrovlnky
● drevenú varešku alebo drevenú lyžicu
● handričku z mikrovlákna

Ako na to: Do misky nalejte 1 šálku bieleho octu a 1 šálku vody. Misku dajte do mikrovlnky spolu s drevenou vareškou. (Tento krok zaistí, že mix vody a octu sa neprehreje a neexploduje. Nemusí sa to stať, ale istota je istota.) Spustite mikrovlnku na 5 až 10 minút (záleží na výkone). Keď čas uplynie, opatrne vyberte misku pomocou rukavíc. Vezmite handričku z mikrovlákien a vytrite vnútro mikrovlnky. Para
z octu a vody uvoľnila všetky nečistoty, takže to pôjde ľahko.

Starajte sa o mikrovlnku pravidelne.
Starajte sa o mikrovlnku pravidelne.
Zdroj: Shutterstock

Metóda 2: Pomocou esenciálneho oleja

Budete potrebovať:
● vodu
● citrónový esenciálny olej
● fľašku s rozprašovačom
● špongiu

Ako na to: Namočte špongiu a nechajte ju poriadne nasiaknuť. Vložte ju do mikrovlnky. Napustite do fľaše s rozprašovačom trochu vody a pridajte 3 až 5 kvapiek citrónového oleja. Vystriekajte vnútro mikrovlnky touto zmesou – steny, strop aj spodok. Zapnite mikrovlnku na dve minúty. Keď čas vyprší, mikrovlnku ešte neotvárajte a nechajte ju niekoľko minút zatvorenú. Špongiu vyberte, až keď bude vychladnutá. Vyžmýkajte ju a vytrite ňou vnútrajšok. Všetka mastnota a špina pôjdu dole jedna radosť.