Acidofilné rezy

Dve vajcia vyšľaháme dopenista s 3 hrnčekmi kryštálového cukru. Pridáme 2 PL kakaa a 3 hrnčeky acidofilného mlieka a šľaháme ďalej.

Keď sa suroviny spoja, pridáme 3 hrnčeky preosiatej polohrubej múky, 1/2 hrnčeka oleja a 1 PL sódy bikarbóny. Nakoniec do cesta primiešame 2 PL džemu a 1/2 hrnčeka nasekaných vlašských orechov.

Cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech a pečieme 30 minút v rúre vyhriatej na 180 °C. Po upečení necháme vychladnúť, nakrájame na kocky a posypeme kakaom.

Kalifornské čokoládové kocky

Do veľkej misy dáme 2,5 hrnčeka hladkej múky, 1/4 hrnčeka kakaa, 2 ČL prášku do pečiva, 1/2 ČL mletého nového korenia, 1/2 ČL mletej škorice a 1/2 ČL soli. V mixéri rozšľaháme 1/2 hrnčeka masla, 1/2 hrnčeka kryštálového cukru a 1/2 hrnčeka oleja do hustej peny.

Potom pridáme 1/2 hrnčeka mlieka, 1 PL vanilínového cukru a 3 vajcia. Nakoniec vmiešame múčnu zmes. Postupne lyžicou do cesta zapracujeme 2 hrnčeky strúhanej cukety. Cesto rovnomerne rozotrieme na plech a posypeme 1 hrnčekom sekanej čokolády. Pečieme asi 45 minút v rúre rozohriatej na 180 °C. Po vychladnutí natrieme pikantným džemom a polejeme čokoládovou polevou.