1. Vlčí bôb

Hodí sa najmä do vidieckej záhrady. Kvety môžu byť biele, žlté, oranžové, modré, fialové, ružové alebo červené. Vynikne najmä v prípade, ak ich na jednom mieste rastie viacero.

Vlčí bôb
Vlčí bôb
Zdroj: Shutterstock

2. Pakost

Ide o aromatickú nižšiu trvalku. Je nenáročná a hodí sa na okraje záhonov. Kvitne celé leto.

3. Ľaliovky

Sú dlhoveké trvalky pôvodom z Ázie, ktoré v záhone upútajú nielen dlhými trávovitými listami, ale najmä elegantnými kvetmi rôznych energických farieb na vysokých stonkách. Navyše príjemne voňajú.

4. Orlíček

Ide o vzpriamenú a elegantnú trvalku, ktorá sa rýchlo rozrastá. Kvitne na jar a začiatkom leta. Potrebuje slnko alebo polotieň, mierne vlhkú a humóznu pôdu.

5. Floxy

Sú príťažlivé dlho kvitnúce trvalky. Existujú nižšie a vyššie – s bielymi, ružovými, fialovými či viacfarebnými kvetmi. V dobrých podmienkach vytvárajú rozľahlé a podvečer sladko voňajúce súkvetia.

Floxy
Floxy
Zdroj: Shutterstock

6. Stračia nôžka

Táto majestátna trvalka s krásnymi kvetmi je ideálna do pozadia kvetinového záhona, prípadne do jeho stredu. Niekedy potrebuje aj priväzovanie k opore.

7. Zvončeky

Sú pestovateľsky nenáročné trvalky s prevažne previsnutými bielymi, modrými alebo fialovými kvetmi, pričom väčšina sa hodí do zmiešaných vidieckych záhonov.

Stračia nôžka
Stračia nôžka
Zdroj: Shutterstock