1. Darujte ho ďalej

Čo nespraví radosť vám, môže potešiť niekoho iného. Ak sa vám darček vyslovene nehodí a nie je to vaša šálka kávy, skúste sa spýtať kamarátky alebo známych, či by sa im niečo podobné nehodilo. Možno budete prekvapená, ako niekto iný zužitkuje to, čo u vás nemá využitie.

Daruj ho ďalej
Daruj ho ďalej
Zdroj: shutterstock

2. Vymeňte si ich navzájom

Ak sa vás niekto opýta, čo ste dostali na Vianoce, a vy sa mu zveríte so svojím nechceným darčekom, isto sa nájde v okolí vašich známych niekto ďalší, kto dostal nevhodný darček. Môžete si ich navzájom vymeniť. Takto docielite obojstrannú spokojnosť.

3. Vylepšite si ho

Nepáči sa vám sveter či náušnice, ktoré ste dostali? Ak je to možné, zapojte vlastnú kreativitu. Darček si jednoducho a vlastnoručne upravte. Prešite si ho, vylepšite, skrášlite podľa svojich predstáv. Fantázii sa predsa medze nekladú. Zároveň sa môžete inšpirovať internetom.

4. Vrátenie a výmena

Najjednoduchšou a možno najlogickejšou možnosťou je vrátenie či výmena tovaru v obchode, v ktorom bol zakúpený. No má to háčik – budete potrebovať doklad o kúpe. To znamená ísť s pravdou von a povedať darcovi, že jeho darček vám nevyhovuje. S platným dokladom máte právo na vrátenie produktu alebo jeho výmenu.

Vrátenie a výmena
Vrátenie a výmena
Zdroj: shutterstock

5. Online bazár

Ak sa darček nebude dať vrátiť ani vymeniť, vyskúšajte internetový bazár, kde môžete nehodiaci sa tovar predať. Na online bazároch sa predáva všetko možné – oblečenie obuv, veci a doplnky na šport, hračky, dokonca drogéria. Preto určite nezúfajte a darček nevyhadzujte. Predajte ho a kúpte si za peniaze niečo iné.

6. Urobte radosť druhým

Jednou z možností a zároveň skvelým tipom, čo s nechceným vianočným darčekom, je darovanie tým, ktorí to naozaj potrebujú. Urobíte radosť ľuďom v núdzi, ak ho dáte na charitu. Uvítajú všetko od oblečenia cez drogériu až po plyšové hračky a veci do kuchyne.

Čo so živým darčekom? 

Po Vianociach je veľmi častým javom vyhodené zvieratko na ulici. Hoci je to veľmi smutné, deje sa to. Ak si vaše deti alebo vnúčatá priali pod stromček šteniatko alebo mačičku, no po čase ste zistili, že zvieratko doma jednoducho nemôžete mať, nevyhadzujte ho na ulicu! Živé tvory v žiadnom prípade nenechávajte len tak napospas osudu. Ak ste ho kúpili, ste už zaň zodpovedná. V prípade, že si ho nevezme nikto z vášho okolia, budete mu musieť nájsť nový domov. Prinajhoršom ho môžete zaniesť do útulku. No vždy sa zodpovedne správajte k živej bytosti.

Čo so živým darčekom ?
Čo so živým darčekom ?
Zdroj: shutterstock

Vedeli ste, že...

... zákonná lehota na vrátenie tovaru, ktorý ste zakúpili cez internet, bez udania dôvodu je 14 dní?