Rebrík verzus lešenie

Problémom nižších žien je, že nedočiahnu do vyšších skriniek alebo na vrchný rám okien. Na vyrovnanie výškového rozdielu slúžia rôzne schodíky, stolčeky, rebríky, ako aj ľahké a ľahko rozložiteľné pojazdné lešenie. Výhodou lešenia je, že oproti ostatným možnostiam – pri správnej montáži a manipulácii – poskytuje vyššiu stabilitu. Jednak je bezpečnejšie, jednak si na plošinu môžete položiť vedro s vodou, čistiace prostriedky a náradie. Vďaka kolieskam sa s lešením jednoducho manipuluje a dá sa presúvať z miesta na miesto. Len si dajte pozor, aby ste kolieska následne nezabudli zaistiť.

Lešenie oceníte pri vonkajších i vnútorných prácach, ktoré si vyžadujú viac času a vykonávajú sa vo výškach. Ak teda chcete utrieť prach z jedného obrazu, prípadne zavesiť zopár dekorácií, vystačíte si s rebríkom alebo stolčekom. Ale ak sa rozhodnete umývať okná, na lešenie nedáte dopustiť.

Stojany, nástenné držiaky a vešiaky

Čo sa týka poriadku, najproblematickejšími miestami v dome býva garáž a pivnica. Odkladáme tu rôzne veci, ktoré sa zvyknú používať sezónne, zriedkavo alebo dokonca vôbec. Nepoužívaných predmetov sa čo najskôr zbavte. Na uskladnenie udíc, bicyklov, snowboardov a lyžiarskej výbavy vám výborne poslúžia rôzne závesné riešenia a dômyselné stojany. Oproti stojanu je nástenný držiak praktickejší, pretože pod nim rýchlejšie a s menšou námahou zotriete dlážku. Prípadne na podlahe získate miesto pre veci, ktoré sa zavesiť nedajú. Do držiakov na lyže s možnosťou ukotvenia do steny sa zmestí jeden až viacero párov lyží vo vodorovnej alebo zvislej polohe. Šetrnejšie k lyžiam je, ak sú skladované postojačky špičkami nahor. Preto sa radšej poobzerajte po držiaku, do ktorého sa dajú uložiť zvislo, alebo po vhodnom stojane.

Vákuové vrecia na oblečenie

Sezónne oblečenie, paplóny a vankúše pre hostí môžete uložiť do vákuových vriec. Keďže sa z nich vysaje vzduch a zmenšia svoj objem, namiesto jednej zimnej bundy sa vám do police zmestia dve alebo viac. Vrecia ochránia odevy a textílie pred prachom a moľami. Navyše sa s vrecami lepšie manipuluje, ako keď máte vo vrchnej poličke hľadať a vyberať jednotlivé kúsky. Ale ak vlastníte lyžiarsku bundu alebo lyžiarske nohavice northfinder, sportalm či goldbergh – drahšie značky zo špeciálnych materiálov – tie do vákuových vriec nevkladajte, mohli by sa poškodiť vlákna. Ideálne je ich voľne zavesiť na vešiak.

A s ostatnými vecami do prútených košov

Veľa predmetov dennej potreby ukryjú prútené koše. Sú vlastne dekoratívnym doplnkom. Pôsobia esteticky a hodia sa do každého štýlu bývania. Do menšieho prúteného košíka môžete naaranžovať ovocie na kuchynský stôl. Alebo môže slúžiť na uskladnenie zeleniny – cibule, cesnaku. Alebo ako odkladacie miesto pre rôzne drobnosti, napr. kľúče, potreby na šitie, ceruzky a pod. Väčší prútený kôš s poklopom je výbornou úschovňou na deky, ktoré používate pri pozeraní televízie či na terase. Prípadne doňho môžete hádzať špinavú bielizeň. V každom prípade, všetky tieto predmety budú mať konečne svoje miesto, a keď ich budete potrebovať, vždy ich nájdete.