Zašpinené kúsky oblečenia určite nevyhadzujte ani nenoste do čistiarne. Takto to doma zvládnete aj sami. Upozornenie: Pred aplikáciou na väčší kus látky vyskúšajte najprv na menšom mieste.

Soľ

Táto metóda si poradí aj so zájdenými škvrnami usadenými v látke. Dá sa použiť na bielu aj farebnú bielizeň. Vezmite si trochu soli, namočte časť oblečenia so škvrnou a posypte ju soľou. Nechajte pôsobiť 8 až 12 hodín alebo cez noc. Potom znova navlhčite a ešte pridajte soľ. Jemne votrite do látky. Po tomto „pílingu“ vložte kúsok do práčky a vyberte potrebný cyklus.

Ocot

Navlhčite fľak octom a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno vyperte ako obyčajne. Táto metóda dokáže zachrániť farebné oblečenie aj vlnu a iné prírodné materiály. Odporúčame však radšej sa vyhnúť aplikácii na biele, lebo oblečenie môže zažltnúť.

Citrónová šťava

S pomocou citrónovej šťavy odstránite najmä čerstvé škvrny od antiperspirantu. Vytlačte pár kvapiek citrónu priamo na škvrnu, nechajte pôsobiť 5 až 10 minút a potom ručne operte v mierne teplej vode.

Citrón
Citrón
Zdroj: Shutterstock

Prostriedok na riad

Prostriedok na riad vám pomôže s odolnými škvrnami vrátane tých od antiperspirantu. Nalejte na škvrnu, rozotrite a nechajte pôsobiť 30 minút. Potom vypláchnite.

Vodka

Vodka je výborná na odstraňovanie bielych škvŕn z tmavého. Nalejte na fľak, počkajte pár minút a efekt uvidíte takmer okamžite. Niekedy je potrebný dlhší čas, ale nie viac ako hodinu. Dokončite vypraním.

Tekutý amoniak

Si poradí so silno znečisteným oblečením. Aby ste sa zbavili bielych škvŕn od antipersiprantu, zmiešajte tekutý amoniak s vodou v pomere 50:50. Navlhčite škvrnu a po pár minútach dôkladne opláchnite.

Bonus: Staré silonky

Ak máte na sebe nový kúsok oblečenia a hneď si ho „zabielite“ antiperspirantom, nenadávajte. Poznáme trik, ktorý vás zachráni okamžite. Jediné, čo potrebujete sú čisté ponožky alebo pančušky zo syntetického materiálu. Zrolujte ponožku do guľôčky a trite o škvrnu. Škvrna zmizne akoby nikdy neexistovala.