Či už sa chcete sústrediť na jednu konkrétnu úlohu alebo naopak potrebujete flexibilné zariadenie zvládajúce množstvo činností naraz, skúste zvážiť prémiové tablety Lenovo. Tablety už totiž dávno neslúžia iba na konzumáciu digitálneho obsahu.

Posledné dva roky priniesli revolúciu v oblasti práce z domu. Zo dňa na deň sa do domácej kancelárie presunulo množstvo ľudí a naplno sa prejavili možnosti digitálnych zariadení, ktoré ľudia používajú pri práci. Až do tejto revolúcie mali tablety skôr nálepku akýchsi prehrávačov digitálneho obsahu, ktoré si ľudia kupujú pre pohodlnejšie sledovanie filmov alebo ako prvé lacné zariadenie pre deti. Tablet s kvalitnou hardvérovou a softvérovou výbavou ale dokáže oveľa viac a môže sa stať plnohodnotným spoločníkom pri práci z domova.

Náhradné riešenie k pracovnému notebooku

Príkladom takéhoto zariadenia je tablet Lenovo Tab P11 Pro. Vďaka osemjadrovému procesoru Qualcomm Snapdragon 730G zvládne hravo multitasking viac aplikácií naraz, takže môžete mať v jednej chvíli spustený videohovor s kolegami z práce, vyhľadávať informácie na internete a prepínať na zapisovanie poznámok alebo prezeranie emailu. To všetko v kompaktnom a ľahkom tele, ktoré môžete kedykoľvek preniesť kamkoľvek potrebujete.

Ilustračné foto
Zdroj: Lenovo

Pokiaľ dávate prednosť ručne písaným poznámkam, stačí tablet odpojiť od prídavnej klávesnice, položiť na stôl a zapisovať si pomocou aktívneho pera Lenovo Precision Pen 2 všetky dôležité informácie priamo na displej. Zápisky potom tablet automaticky prevedie do elektronickej podoby.

Druhý displej aj osobný asistent

Ak si bohato vystačíte s tabletom ako prídavným zariadením na prácu, siahnite po Lenovo Yoga Tab 13. S pomocou micro HDMI portu ho ľahko pripojíte ako perifériu k svojej pracovnej stanici a rozšírite si tak pracovnú plochu, na ktorú môžete presunúť len poznámky ku konkrétnej úlohe. Yoga Tab 13 je navyše vybavený hlasovým asistentom Google, ktorý pomôže používateľom so zapisovaním a vyhľadávaním informácií pri práci aj po nej.

Musí byť čas aj na relax

Po pracovnom a náročnom dni je potrebné si oddýchnuť a zrelaxovať. Niekedy sa nezmôžeme na viac, ako zapnúť si dobrý film alebo obľúbený seriál. Na túto príležitosť je ako stvorený tablet Lenovo Yoga Tab 11. Filmy, seriály, surfovanie po internete alebo možno aj občasné hranie hier - s novým tabletom v 11-palcovom prevedení dostane táto zábava nový rozmer. Okrem toho ponúka aj aplikáciu Google Entertainment Space, ktorá v sebe spája všetky streamovacie služby, takže pri sledovaní videí nemusíte otvárať každú aplikáciu v tablete zvlášť. Navyše jeho rozmery sú ako stvorené na prenášanie, schúlenie sa na gauči alebo na povaľovanie v posteli pri pozeraní filmu či seriálu. Yoga Tab 13 je možné zakúpiť v Datacompe od 729 eur.

Ilustračné foto
Zdroj: Lenovo