Určite vám veľmi pomôže, keď si batožinu pobalíte podľa nejakého zoznamu, napríklad toho nášho. Pred jednotlivé druhy oblečenia si vopred dopíšte počet kusov, napríklad 5 tričiek, a tie potom zbaľte do batožiny. Tak si môžete byť isté, že nič nezabudnete. Najlepšie urobíte, ak pre každého dovolenkára spíšete zvlášť zoznam. Deti predsa potrebujú aj hračky.

Balenie oblečenia

Pri cestovných taškách alebo ruksakoch ušetríte veľa miesta, ak oblečenie zrolujete. Naskladajte na seba viaceré kusy oblečenia a potom ich zrolujte. Pri veciach, ktoré sú menej náročné na starostlivosť, sa tak vyhnete pokrčeniu. Ak však máte veľa oblečenia, ktoré sa rýchlo a ľahko pokrčí, zíde sa vám skôr kufor s pevnými stenami.

Všeobecne platí: ťažšie veci, ako topánky, knihy, kozmetické tašky, idú naspodok, ostatné veci nebudú nimi utlačené. Potom prídu na rad menej ťažké veci, ako rifle, bundy, pulóvre, a nakoniec tie najľahšie. Keď sa balíte do kufra, radšej veci poriadne skladajte! Spodnú bielizeň, šperky, nabíjačku na mobil a podobne zabaľte do separátnych vreciek, aby ste ich hneď po príchode do hotela mohli ľahko nájsť.

Pred jednotlivé druhy oblečenia si vopred dopíšte počet kusov, napríklad 5 tričiek.
Pred jednotlivé druhy oblečenia si vopred dopíšte počet kusov, napríklad 5 tričiek.
Zdroj: Shutterstock