Začať cvičiť, naučiť sa po španielsky, prerobiť kuchyňu... Väčšinou si dávame novoročné predsavzatia, ktoré nás povzbudia k nejakej aktivite. My vám odporúčame pravý opak. Skúste v novom roku spomaliť, menej stresovať a hlavne vychutnávať obyčajné momenty bežného dňa.

Čisté tvary

V jednoduchosti je krása. Pri hygge to platí doslova. Jednoduché línie na nábytku nepôsobia rušivo a navodzujú dokonalý relax.

Čisté tvary sú základom tohto štýlu.
Zdroj: Westwing

Vzdušnosť a prírodné tóny

Dôležité je zachovať v byte priestor, aby ste mali pocit voľnosti. Zvoľte svetlú farebnú paletu, nielen čo sa týka stien, ale aj doplnkov. Platí, keď drevo, tak svetlé, keď doplnky, tak prírodné, ako napríklad prútené košíky.

Dôležitú úlohu hrá aj denné svetlo.
Zdroj: IKEA

Vankúšové hniezdočko

Vankúšov nikdy nie je dosť, hlavne tých chlpatých, vlnených či pletených. Úplne lákajú zaboriť sa do nich.

Je to o vychutnávaní si momentu a života.
Zdroj: Bonami

Príroda dodáva atmosféru

Izbové rastliny, čerstvé kvety a rôzne halúzky prinesené z prechádzky sú neodmysliteľnou súčasťou severských domovov. Dokážu oživiť každý interiér.

Prírodné motívy sú všadeprítomné.
Zdroj: Bonami

Čo je to slow living?

Ďalší z najnovších trendov. Objavil sa pred pár rokmi so slow food hnutím, ktoré vyzdvihovalo tradičnú domácu kuchyňu ako opak k rozšírenému stravovaniu vo fast foodoch. Slow living je odpoveďou na rýchly životný štýl. Za anglickým názvom sa skrýva snaha spomaliť a vychutnávať bežné momenty každého dňa.

Hygge je životný štýl pochádzajúci z Dánska.
Zdroj: DFS

Kožušiny a deky

Ako najjednoduchšie vytvoriť pocit útulného teplého hniezda? Predsa množstvom kožušiniek, diek, plédov a vankúšov. Nie je nič krajšie, ako zo zimy vkĺznuť pod mäkučkú deku. Izbové rastliny, čerstvé kvety a rôzne halúzky prinesené z prechádzky sú neodmysliteľnou súčasťou severských domovov. Dokážu oživiť každý interiér.

Kožušiny a deky nesmú chýbať.
Zdroj: DFS