Mokré uteráky na zemi, voda skoro až na plafóne, špinavá, neopláchnutá vaňa, para, vlhkosť a zahmlené zrkadlo. Toto je každodenná realita v našej kúpeľni. Čo robiť, aby bola čo najrýchlejšie fit?

Stop zahmleným zrkadlám

Dopriali ste si poriadne horúcu sprchu a vidno to aj na zrkadle? Tento problém nebudete musieť riešiť, ak ho potriete malým množstvom vosku na autáa následne ho vyleštíte handričkou, ktorá nezanecháva chĺpky.

Kypriacim práškom na škáry

Zmiešajte jedno až štyri balenia kypriaceho prášku, v závislosti od veľkosti plochy, spolu s vodou a vypracujte na pastu. Naneste na škáry medzi kachličkami a nechajte krátko pôsobiť. Následne pastu zmyte pomocou čistej vody a handry. Škáry budú opäť ako nové.

Kypriacim práškom na škáry
Zdroj: shutterstock

Pleseň na sprchovom závese

Trápi vás pleseň na závese v kúpeľni? Netrápte sa! Záves zveste a dajte do teplej vody. Pridajte 50 ml pracieho prípravku a 100 ml chlórového bielidla, nechajte chvíľu pôsobiť a potom vyperte. Spolu s plastovými závesmi operte aj pár uterákov, ktoré zabránia, aby sa materiál pokrčil. Po praní záves vyveste, aby sa usušil.

Aby uteráky sali

Niektoré uteráky vpíjajú vodu horšie ako iné. Dobrá správa však je, že sa to dá zmeniť. Namočte uteráky na noc do vedra s teplou vodou, do ktorej pridajte 100 g soli. Nasledujúci deň uterák vyžmýkajte a usušte. Pri ďalšom použití sa jeho schopnosť vpiť vodu určite zlepší.

Zubnou kefkou do každého rohu

Keď vám zubná kefka doslúži, nevyhadzujte ju. Dá sa využiť ako šikovný pomocník na silno znečistené miesta, kde si tradičnými technikami priveľmi nepomôžete a najmä je k nim ťažký prístup. Napríklad na čistenie okolia vodovodných kohútikov, prípadne odtokov. Rovnako ňou skvelo vyčistíte škáry medzi kachličkami.

Bude sa hodiť

Kedy je ten správny čas?

Rez jabloní je dôležitá vec a nevypláca sa uponáhľať ho. Jednoznačná odpoveď na otázku, kedy vykonať jesenný rez, však nie je, pretože nenájdete presný dátum. Všetko závisí od klímy vo vašom regióne a konkrétnych poveternostných podmienkach v tejto sezóne.

Bude sa hodiť
Zdroj: shutterstock

Ideálne obdobie je...

… od konca októbra alebo začiatkom novembra v závislosti od regiónu a ak:

● máte všetky stromy pohnojené, obielené, mulčované,

● listy opadali a vy ste ich už aj pohrabali,

● prevláda suché a chladné počasie,

● teplota ešte neklesla pod bod mrazu.