Štatistiky hovoria, že vírusom Covid-19 patriacim do skupiny koronavírusy sa nakazí zhruba rovnaký počet mužov ako žien. Lenže smrteľný je pre mužov podstatne viac. Kým z nakazených žien umrie na následky ochorenia spôsobeného Covid-19 1,7 percenta žien, medzi nakazenými mužmi je to už 2,8 percenta. Teda o šesťdesiatpäť percent viac.

Muži sa o svoje zdravie vo všeobecnosti starajú menej ako ženy, a to sa im môže vypomstiť.
Zdroj: Shutterstock.com

Tvrdia to experti zo Svetovej zdravotníckej organizácie. Vírus Covid-19 nie je smrtelnější než vírus chrípky, je len o niečo nákazlivejší. Takže v absolútnych číslach môže spôsobiť viac úmrtí. Na chrípku zomiera každoročne asi 2,6 percenta chorých.

Muži sa o svoje zdravie vo všeobecnosti starajú menej ako ženy, a to sa im môže vypomstiť.
Zdroj: Shutterstock.com

Prečo muži podľahnú infekcii Covid-19 častejšie, zatiaľ nie je jasné. Imunológovia však vedia, že vďaka estrogénu majú ženy silnejší imunitný systém. A pretože na Covid-19 umierajú predovšetkým starí, je možné, že umierajú tí, ktorí majú skrytá ochorenia. Muži o svoje zdravie vo všeobecnosti dbajú horšie než ženy, častejšie podceňujú symptómy, menej navštevujú lekára. Skryté neliečené ochorenia a iné neduhy ich potom v spojení s infekciou Covid-19 môžu stáť život. Takže, páni, prevencia je základ!