Babky bylinkárky, ako sa kedysi označovali znalkyne týchto liečivých rastlín, presne vedeli, ktoré bylinky zbierať počas splnu, ktoré pri východe slnka a ktoré kým z nich nespadne ranná rosa. Vedeli, kedy je ich sila najväčšia, nielen aby nimi liečili, ale aby nám pomáhali v živote. Tieto magické rastliny nás dokážu i chrániť, pritiahnuť šťastie do domu či lásku do srdca a mnoho iného. Treba vedieť, ktoré, ako, kedy a na čo využiť.

Ako si vyrobiť bylinkové talizmany?

Ani tie najmocnejšie byliny vám nepomôžu, ak ich mágii nevdýchnete život. Vyskúšajte tento rituál a vytvorte si pomocou byliniek talizmany šité na mieru.

1. Sadnite si na nejaké pokojné miesto a sústreďte sa len na to, čo budete robiť. Keď vás opustia myšlienky na bežné problémy, zdvihnite ruky, priblížte dlane k sebe, aby medzi nimi bola medzera široká približne dva centimetre, a jemne pohybujte prstami oboch rúk proti sebe.

2. Po chvíli by ste mali mať podobný pocit, ako keď k sebe približujete magnety rovnakým pólom. Zo začiatku vnem nie je príliš silný, po nejakom čase však cítite silové pole aj medzi dlaňami vzdialenými viac ako tridsať centimetrov. Intenzívnejšiu energiu by mala vyžarovať vaša dominantná ruka, čo býva u pravákov pravá, u ľavákov ľavá, ale nemusí to tak vždy byť.

3. Potom položte bylinky do pripravenej misy. Ak sú suché, rozmrvte ich medzi prstami, nad čerstvými len prechádzajte dominantnou, vyžarujúcou rukou. Cítite ich energiu? Skúste ju nahmatať a pritom vizualizujte! Môžete aj predniesť pripravené zaklínadlo, prosbu alebo si ju len pomyslieť. Slová vyslovené nahlas teraz nie sú dôležité, to podstatné za vás hovorí vaša myseľ a vaše ruky. Energia, ktorú rastliny vyžarujú, rastie, a keď vaše dlane budú krúžiť nad misou, pocítite, ako sa vaša aura a aura rastlín prelína.

4. Na záver rastliny nasypte do ľanového vrecúška alebo látky a pevne zviažte niťou. Pri viazaní uzla si znovu predstavujte splnený cieľ vášho kúzla. Bylinky sú pripravené na použitie. Takto vyrobené magické vrecúška budú slúžiť ako talizmany. Ich obsah závisí od toho, čo chcete dosiahnuť.

Vrecko s bylinkami môžete mať zavesené tam, kde sa zdržiavate.
Zdroj: shutterstock