Dni prázdninového leňošenia sú v plnom prúde, rodičov budúcich prváčikov však už teraz máta myšlienka na to, čo ich čaká po bezstarostnom lete. Ako prvé zasadnutie do lavíc nevnímať ako strašiaka a ako ho zvládnuť sme spísali spolu s autorkou Kiarablog Luciou.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Kaufland

1. Mení sa denný režim
Rodinný plán dňa sa so školským rokom zmení, keďže k hrám pribudnú povinnosti. „Nastavte si od začiatku režim, ktorý bude všetkým vyhovovať. Vytvorte v ňom čas na krúžky, domáce úlohy aj hry. Kiara robí domáce úlohy a pripravuje si veci na ďalší deň hneď po príchode domov,“ radí Lucia a dodáva, že rovnako to u nich funguje aj v piatky. Ak úlohy vybavíte hneď po príchode, máte pred sebou už len čas na dobrodružstvá.

 

Už počas prázdnin si vytvorte niekoľko pravidiel – stanovte deťom čas večierky a vytvorte im pravidelnú rannú rutinu, počas ktorej sa naraňajkujú, prezlečú z pyžám či spoločne s vami pripravia desiatu.

2. Voľný čas si žiada viac aktivity
Sedenia majú školáci v škole dosť. Voľný čas s nimi preto trávte aktívnym pohybom. Výlety a prechádzky vám navyše pomôžu prirodzene obmedziť čas, ktorý deti trávia pred obrazovkami.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Kaufland

3. Detská izba sa stáva pracovňou
Školáci potrebujú mať priestor na učenie. Vytvorte im pracovný kútik, kde sa budú vedieť sústrediť na domáce úlohy. Dbajte na kvalitné osvetlenie a farby či doplnky, ktoré má dieťa rado.

Okrem toho pripravte všetky školské pomôcky. „Školskú výbavu sa snažím dávať dokopy postupne počas prázdnin, aby sme nemuseli nakupovať nárazovo. Náklady sa tak rozdelia a zároveň mi napadnú aj veci, na ktoré by som v rýchlosti zabudla,“ prezrádza ďalej mama prváčky Kiary.

4. Tvoria sa nové kamarátstva
Pre dieťa môže byť nové prostredie stresujúce. Buďte pre neho oporou a nezabudnite sa pýtať na to, ako sa v novom kolektíve cíti. Vzťahy v škole zásadne ovplyvňujú to, či do nej dieťa chodí rado.

5. Prichádza čas na samostatnosť
V škole musia školáci veľa úloh zvládať sami. Učte ich samostatnosti a zverte im úlohy, ktoré ste za nich doposiaľ vykonávali vy. Napríklad večernú prípravu oblečenia na ďalší deň či zbalenie a vybalenie vrecúška s úborom na telesnú výchovu. Vy sa postarajte iba o to, aby bolo oblečenie vyrobené z kvalitných materiálov, v ktorých sa budú počas celého dňa cítiť pohodlne. Ak si neviete dať rady s ideálnou šatníkovou výbavou školáčky či školáka, pomôžte si naším zoznamom.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Kaufland

Trendové kúsky pre cool školáčky aj školáčikov, ktoré hravo obstoja nielen v laviciach, ale i na ihriskách nájdete pod jednou strechou a za výhodné ceny vo vašom Kauflande pod značkou Hip & Hopps®. Oblečenie vyrobené z kvalitnej biobavlny je ohľaduplné nielen k pokožke vášho školáčika, ale aj k životnému prostrediu.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Kaufland

Šatníková výbava prváčika

Prezuvky vo vrecúšku
Tričká s krátkym alebo dlhým rukávom (10 ks)
Dlhé nohavice (3 ks)
Krátke nohavice (2 ks) / Sukne, šaty (2 ks)
Mikina alebo sveter (4 ks)
Sezónne oblečenie (zimná bunda, pršiplášť, doplnky)
Spodné prádlo (nohavičky/slipy, tielka) (10 ks)
Ponožky (10 ks)
Pančuchy (5 ks)
Sandále
Pevná nepremokavá obuv
Priedušnejšie tenisky
Gumáky
Čižmy na zimu

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Kaufland

Športový úbor vo vrecúšku
Tričko s krátkym rukávom
Kraťasy alebo tepláky
Mikina
Ponožky
Cvičky či tenisky s bielou podrážkou

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Kaufland