Azda urobíme radosť aj tým z vás, ktoré nevlastnia záhradu. Veľa kúziel sa totiž dá praktizovať aj s rastlinami, ktoré máte za oknami a na balkónoch. Magická záhradka obklopujúca dom je však z pochopiteľných dôvodov lepšia. Rastliny môžete kombinovať tak, aby ste si zabezpečili nielen šťastie, ale aj ochranu či hojnosť. Zároveň budete mať pestrofarebnú záhradku, prípadne balkón.

Levanduľa
Zdroj: shutterstock

Mágia rastlín

Magická záhrada vám môže dobre poslúžiť pri vašich osobných kúzlach. Ak chcete posilniť svoje okultné schopnosti, zasaďte na záhradke vavrín, zeler, zemolez, nechtík, ružu alebo tymian. Pomôžu vyladiť vibrácie celej domácnosti a navyše ich listy, kvety a semená môžete využiť na rôzne magické rituály.

Láska, šťastie
Zdroj: shutterstock

LÁSKA

Ak chcete vo svojej domácnosti umocniť pocit pohody a lásky, oživte svoju záhradu gardéniami, prvosienkami, mätou, paradajkami, sirôtkami, jazmínom. Zo stromov je ideálna čerešňa, jabloň, javor alebo vŕba.

ŠŤASTIE

Bambus, hortenzia a slnečnica prinášajú domu šťastie. Podobne funguje aj myrta za oknom, tú však musí nutne vysadiť žena. Šťastie do domu privolajú aj hyacinty, levanduľa, majorán a pupenec. Vavrín a palma zase chránia dom pred vplyvmi zlého počasia.

PENIAZE

Proti finančným ťažkostiam vám pomôže mäta, cibuľa, papuľka, kamélie, harmanček, ďatelina, kôpor a bazalka. Blahobyt by mala zaručiť borovica, dub, jaseň či jabloň.

OCHRANA

Ak chcete od domu držať čo najďalej prípadných zlodejov, vysaďte okolo živý plot z dracény alebo v záhrade pestujte cesnak, rímsku rascu, bodľačie, osiky, kaktusy alebo borievku, teda rastliny nepriateľské k ľudskej koži.

Ochrana
Zdroj: shutterstock

Ako chrániť záhradu?

Stromy ochránia podkovy zakopané pod ich koreňmi, jasne farebné „lapače“ na vetvách, účinná je aj zrkadlová guľa, ktorá sa niekedy dáva na záhradu. Odráža totiž všetku negatívnu energiu a pohlcuje sily slnka, mesiaca a hviezd. Záhrade dodá silu aj voda, teda prameň či studňa ako centrum a symbol ženských síl prírody. Podľa dávnej tradície by sme mali nechať kus záhrady ležať úhorom. Symbolizuje to obeť starým božstvám a znak, že nechceme prírode jej dary brať násilím.

Veľká kvetinová výzva
Zdroj: shutterstock

Veľká kvetinová výzva

Ste milovníčka kvetov? Zdobia vaše okná, balkón či záhradu skvosty, na ktoré ste hrdá a patria medzi vaše obľúbené? Pochváľte sa nimi! Pošlite fotku svojich milovaných kvetov s opisom, o akú rastlinu ide a prečo máte práve túto najradšej, a my každý týždeň uverejníme jednu z vás. Fotky posielajte na [email protected] alebo WhatsApp na číslo +421 915 731 094.