Keď sa povie Škótsko, väčšine z nás napadne károvaná látka, kilt, gajdy a divoká príroda. Žeby Škóti mali udávať trendy v interiérovom dizajne? To by donedávna povedal len málokto. Pri pohľade na interiér škótskych domov musíme povedať, že bol neprávom nepovšimnutý. Našťastie, štýl corrie zaregistroval už aj dizajnérsky radar. Corrie – voľne preložené – znamená objatie milovaného človeka a presne tak pôsobí aj škótsky domov.

Útulnosť nadovšetko

Pri coorie je dôležité nájsť balans medzi vonkajškom a vnútrajškom. Predstavte si studené jazero s hmlou vznášajúcou sa nad hladinou. Potom domov s teplou šálkou čaju či polievky. Presne tento pocit je coorie.

Príjemná blízkosť

Kuchyňa a jedáleň hrajú najdôležitejšiu úlohu. Tu sa všetci stretávajú a užívajú si blízkosť. Coorie nie je len o dekoráciách. Je aj o nastavení a životnom štýle. Je o spojení s prírodou a o vytvorení domova, kde si užijete harmóniu a čas s milovanými.

Rustikálne a útulne, tak pôsobí škótsky štýl.
Zdroj: Prshots.com

Tartanový vzor

Ide o štvorcový tkaný vzor s presne stanoveným pravouhlým usporiadaním pruhov. Pôvodne sa používal na výrobu kiltov, uniforiem a škótskych krojov. Neskôr sa vďaka svojej popularite objavil na kabátoch, kostýmoch a interiérových doplnkoch.

Tartanový vzor je typický pre Škótsko.
Zdroj: Straube

Jednoduchosť bytia

Kytica z jesenných halúzok namiesto kúpenej a kvalitný ľanový obrus – to sú jednoduché veci, ktoré dokážu vytvoriť čarovnú domácu atmosféru.

Prírodné dekorácie pôsobia nežne.
Zdroj: Bellarose

Vrstvite

Textil zohráva dôležitú úlohu. Okrem károvaného vzoru používajte jednofarebný ľan a prírodnú vlnu. Pocit hrejivého domova umocnia deky
a kožušiny.

Čím viac vankúšov a prikrývok, tým lepšie.
Zdroj: Jon Day