Plátené tašky sú šik a ekologické, ale... Ak však s nimi nerobíte toto, hrozí vám choroba
27. 10. 2018, 8:00 (aktualizované: 11. 7. 2024, 11:27)

Zdroj: Shutterstock, archív M. K. a M. O.
Ekotašky sú čoraz viac IN. Na jednu vec však často zabúdame.
Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock
Galéria k článku
Planéta je zamorená plastmi. Preto sa aspoň niektorí z nás snažia eliminovať plastový odpad. Aj preto sú plátené a iné viackrát použiteľné tašky také obľúbené. Navyše, obchody nesmú igelitky dávať zadarmo. Plátenú ekotašku si môžete vziať do obchodu viackrát. Je odolnejšia a pevnejšia ako jej igelitová kolegyňa. Nehovoriac o tom, že naše nákupy v nej vyzerajú štýlovejšie.

Zdroj: Shutterstock
Na váš nákupný zoznam zaraďte viac pestrej
Premýšľali ste však o tom, čo všetko si v plátenej taške nesieme? Ak už naša tkaná kamoška na nákupy odnosila všetko od chleba, rýb a zeleniny, mali by sme venovať patričnú pozornosť aj jej údržbe. Veľmi ľahko sa môže stať, že nám z mäsa či ovocia vytečie nejaká tekutina. Tá je potom skvelou živnou pôdou pre baktérie. Do plátených tašiek navyše často dávame potraviny bez ďalších zbytočných plastov, takže chlieb a zelenina môže prísť do kontaktu so znečisteným plátnom. V ňom prežívajú nielen baktérie, ale aj plesne a iné mikroorganizmy. Tie už v malom množstve môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy, z ktorých vracanie a hnačky sú tie najmenej hrozivé.
Zdroj: Shutterstock
Pri nebalených potravinách buďte ešte viac
Nezabudnite preto svojej taške dopriať pobyt v práčke aspoň raz za mesiac, alebo týždeň- podľa toho, ako často ju používate. Použite dezinfekčný čistiaci prostriedok, alebo tašku perte s utierkami na vyššej teplote. Ideálne však je, ak máte tašiek viac a na každý nákup si vezmete čistú. Takto vás už nič neprekvapí.
Zdroj: shutterstock
nákup