1. Odľahčite

Prvým krokom k tomu, aby do vašej spálne prenikla jar, je prevzdušniť priestor. Teplé zimné periny vymeňte za ľahšie letné. Rovnako tak odložte aj zimné prikrývky a teplé flanelové alebo mikro plyšové obliečky. S jarou prišiel ten správny čas na vzdušnejšie materiály, ako sú bavlna, ľan a satén. Otvorte okná a nechajte do svojej spálne preniknúť ozdravné jarné slnečné lúče a čerstvý vzduch.

2. Prefarbite

Jar je spojená s jasnými a živými farbami, ako sú ružová, žltá, modrá, zelená a fialová. Nebojte sa do svojej spálne pridať niektoré z týchto farieb. Uvidíte, ako ľahko a rýchlo vytvoríte jarnú atmosféru. Môžete použiť farebné obliečky, dekoratívne vankúše, deky alebo závesy. Zaobstarajte si aj nejaké nové kvety, ktoré podčiarknu jarnú atmosféru vo vašej spálni.

Ilustračné foto
Zdroj: Goldea

3. Inšpirujte sa jarnou prírodou

Motívy ako sú kvetiny, motýle, vtáky a jarné rastlinky sú ideálne pre vytvorenie jarnej atmosféry v spálni. „Pre našich zákazníkov máme pripravenú širokú ponuku látok s jarnými motívmi, naše šikovné krajčírky z nich do spální ušijú prestieradlá, obliečky, dekoračné vankúše, závesy, ale aj čokoľvek iné, čo si zákazník bude priať,“ hovorí Michal Kempa zo spoločnosti Goldea.
 
Inšpirujte sa sviežimi jarnými obliečkami a bytovými textíliami na www.goldea.sk!

Ilustračné foto
Zdroj: Goldea

4. Použite svetlo

Svetlo hrá v jarnom období hlavnú rolu a nie je sa čomu diviť, po dlhej zime chýba svetlo každému z nás, a preto ho privítajte aj vo vašej spálni. Vymeňte tmavé závesy za svetlé a všade tam, kde je to možné, pridajte sklo. To v interiéri nemusí byť zastúpené len oknami či dverami alebo skriňami so sklenenou výplňou, ale tiež v podobe skleneného nábytku alebo najrôznejších dekoračných predmetoch, ako sú vázy, misy a celosklenené fotorámčeky.

Ilustračné foto
Zdroj: Goldea